Microsoft випустила позапланове оновлення для Windows 10 з метою виправити баг, що викликає проблеми з підключенням до інтернету через VPN. Однак, як виявилося, виправлення також викликає проблеми з підключенням до інтернету, але тепер вже через Wi-Fi.
Оновлення KB4554364 повинно було вирішити проблему, через яку багато співробітників позбулися можливості працювати вдома в умовах карантину.
“Оновлення виправляє проблему, через яку в рядку статусу на панелі повідомлень з’являлися повідомлення про обмеження або відсутність підключення до інтернету на пристроях із проксі, налаштованим вручну або автоматично, особливо з віртуальними приватними мережами (VPN). Крім того, через проблеми деякі пристрої не могли підключитися до інтернету через функції, які залежать WinHTTP і WinINet”, – йдеться в описі KB4554364.
Проте, після встановлення оновлення деякі користувачі стали скаржитися на проблеми з підключенням до мереж Wi-Fi. Згідно з повідомленнями на форумі техпідтримки Microsoft, при спробі підключення до бездротової мережі з’являється повідомлення про помилку.
Microsoft поки ніяк не коментує ситуацію. Єдиний спосіб вирішити проблему – видалити KB4554364, проте в такому випадку користувачі знову залишаться без VPN. Випуск наступних планових оновлень запланований на 14 квітня, ймовірно, тоді ж з’явиться виправлення для нового бага.
Нагадаємо, у другий вівторок квітня Microsoft випустить тільки оновлення безпеки. У зв’язку з карантином, введеним через поширення коронавіруса, компанія тимчасово призупинила випуск опціональних оновлень.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Зверніть увагу, що розробники ПЗ для конференц-зв’язку Zoom випустили оновлення для iOS-версії свого додатка після того, як стало відомо, що він передає деякі дані користувачів у Facebook.
Нагадаємо, невідомі зловмисники зламали кілька десятків YouTube-каналів, перейменували їх з використанням різних брендів Microsoft і “запустили живу” трансляцію нібито від імені Білла Гейтса.
Також внаслідок перевантаження інформацією та ізоляцію через Covid-19, користування програмами обміну повідомленнями значно зросло. Жодна платформа не відчула це на собі так, як WhatsApp – використання збільшилось понад 40% у всьому світі.
Окрім цього, двох хакерів – 26-ти та 20-ти років – викрили у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення. За допомогою вірусу вони отримували логіни та паролі до різних систем інтернет-банкінгу, екаунтів соціальних мереж, електронних скриньок своїх жертв.
До речі, фахівці великих компаній повідомляють, що гостра респіраторна хвороба COVID-19 значно вплинула на кожну технологічну галузь.. На щастя, у світі є організації свідомих людей, які об’єдналися разом, щоб допомогти людству у боротьбі з епідемією.