Впіймали зловмисника, який через шкідливі програми “чистив” банкомати від готівки

4 Переглядів 1 хв. читання

На Одещині працівники Кіберполіції України викрили 35-річного мешканця Луганської області, який за допомогою шкідливого програмного комплексу програмував банкомати на безконтрольну видачу готівки. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зловмисника було затримано одразу після вчинення чергової незаконної операції. Наразі йому вже оголошено про підозру.

Як повідомляють правоохоронці, чоловік протягом останніх кількох тижнів здійснив декілька спроб інфікування різних банкоматів на території Одещини. Для цього він використовував метод прямого діспенсу – встановлення і активація шкідливого програмного забезпечення, що призводить до видачі усіх грошей, завантажених в касети банкомату.

Фото прес-служби Кіберполіції України

У межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 361 КК України (незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж), поліцейські провели комплекс оперативних заходів.

Під час огляду місця події правоохоронці вилучили у зловмисника програмні та апаратні засоби для втручання в роботу банкоматів, а також банківські платіжні картки. З вилученою технікою наразі працюють спеціалісти. Призначено ряд експертиз. Затриманого перевіряють на вчинення аналогічних злочинів на території усієї країни.

Фото прес-служби Кіберполіції Україн
Поділитися