Викрили проросійських хакерів, які у Києві створили бот-ферми для інформаційних спецоперацій

Діяльність офісу прокремлівських хакерів викрили у Києві співробітники Служби безпеки України спільно з Генпрокуратурою України. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Оперативники спецслужби встановили, що підконтрольне ФСБ хакерське угруповання організовувало кібератаки, зокрема на об’єкти критичної інфраструктури, державні та банківські установи. Для приховування ідентифікації атак зловмисники використовували сервіси анонімізації повідомлень.

Співробітники СБУ також задокументували, що зловмисники за вказівкою російських спецслужб задіювали так звані «бот-ферми» для проведення спеціальних інформаційних операцій проти нашої країни.

Під час обшуків в офісі та за місцями проживання фігурантів справи правоохоронці виявили програмно-апаратні комплекси, серверне обладнання, комп’ютерну техніку та понад п’ятдесят тисяч карток мобільних операторів різних країн, задіяних у хакерських атаках. Триває досудове розслідування у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 361 Кримінального кодексу України.