Кожного року всі традиційно планують, як будуть святкувати Новий рік — з колегами, друзями чи сім’єю. Однак цього року у більшості випадків новорічні плани довелося скасувати через пандемію та знайти інші способи відсвяткувати та побути з близькими.

Сьогодні це не проблема, оскільки завдяки доступу до Інтернету кожен може поспілкуватися з рідними через соціальні мережі або за допомогою відеодзвінків. Однак варто пам’ятати, що, використовуючи такі онлайн-платформи, Ви можете натрапити на шахраїв. Про це пише ESET.

Щоб уникнути потенційних загроз та покращити безпеку спілкування в Інтернеті з близькими, дотримуйтесь наступних порад:

Захистіть доступ до Zoom та інших платформ для відеозв’язку

Одним з поширених способів залишатися на зв’язку з друзями та сім’єю під час святкування Нового року, зберігаючи при цьому дистанцію, є використання різних онлайн-платформ для відеозв’язку, таких як Zoom. З початку пандемії ці платформи стали дуже популярними серед користувачів, що привабило і кіберзлочинців. Тому для захисту онлайн-дзвінків перед підключенням перевіряйте налаштування безпеки Zoom. Більше порад про безпеку відеоконференцій доступно за посиланням.

Уникайте поширення особистої інформації в соціальних мережах

Соціальні мережі дозволяють близьким та друзям стежити за подіями життя один одного. На жаль, серед віртуальних друзів можуть бути також і зловмисники. Щоб не стати їх жертвою, намагайтеся контролювати інформацію, яку ви публікуєте, та користувачів, для яких вона доступна. Зокрема звертайте увагу на інформацію, яку можна дізнатися з вашого фото. Оскільки деталі на фотографії або метадані можуть показати місце, де вона була зроблена. Інші рекомендації для покращення безпеки спілкування в Інтернеті через соцмережі доступні за посиланням.

Остерігайтеся фейкових акаунтів у соцмережах

Поширеною шахрайською схемою є створення копій облікових записів у соцмережах. Спочатку кіберзлочинець копіює всю інформацію профілю жертви та починає писати її друзям. Зазвичай зловмисник під виглядом друга повідомляє про злам його облікового запису та викрадення коштів з банківського рахунку та просить переслати певну суму. Тому у випадку подібних ситуацій не поспішайте перераховувати гроші, спочатку переконайтеся, що вам дійсно пише ця людина, а не шахрай.

Завантажуйте програми тільки з офіційних магазинів додатків та регулярно оновлюйте їх

Для завантаження на свій пристрій будь-якої нової програми — месенджера чи гри — важливо обирати офіційні магазини додатків. Навіть якщо інший неофіційний магазин пропонує завантажити потрібну вам програму дешевше чи безкоштовно, все одно варто відмовитись. Пам’ятайте, додатки в таких магазинах не проходять суворі процедури затвердження, що ставить під загрозу безпеку пристрою та даних на ньому.

Навчіться розпізнавати шахраїв у додатках для онлайн-знайомств

Через карантинні обмеження цього року програми для онлайн-знайомства стали ще популярнішими. Однак використовуючи такі платформи, ви ризикуєте стати жертвою зловмисників. Серед поширених ознак шахрайства, на які ви маєте звернути увагу, — сильне прагнення співрозмовника перейти на іншу платформу для спілкування, швидке зізнання у коханні, а також прохання надіслати гроші. Про інші схеми шахраїв та небезпеку спілкування в Інтернеті через додатки для онлайн-знайомств читайте за посиланням.

Остерігайтеся шахрайства під час онлайн-ігор

Поширеним способом провести час на карантині, залишаючись на зв’язку з друзями, є онлайн-ігри. Однак вони також є популярною ціллю зловмисників, які за допомогою різних схем намагаються обманути гравців. Щоб пришвидшити хід гри, деякі програми пропонують внутрішні покупки, але за додаткову плату. Цим користуються і шахраї, які часто намагаються обманути гравців, пропонуючи “вигідні пропозиції”, у результаті яких можна залишитися і без грошей, і без бажаної послуги. Тому будь-які покупки варто робити тільки в офіційному магазині гри.

Будьте небайдужими та реагуйте на будь-які прояви кібербулінгу

Хоча у більшості кібербулінг асоціюється з дітьми, дорослі також можуть бути жертвами. Якщо ви потрапили в таку ситуацію або стали її свідком, обов’язково повідомте комусь. Більшість онлайн-платформ вже розробили інструменти, які дозволяють користувачам повідомляти про будь-які ознаки кібербулінгу. Тому наступного разу, якщо ви станете свідком подібної ситуації, негайно повідомте про інцидент, скориставшись доступними функціями в соцмережі. Детальніше про те, як запобігти кібербулінгу, читайте за посиланням.

Оскільки наші щоденні дії здатні змінювати цифрове середовище, кожен з нас повинен дбати про безпеку спілкування в Інтернеті, щоб не стати жертвою шахраїв та кіберзлочинців.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як безпечно робити покупки в Інтернеті на новорічні свята? Поради

Як безпечно організовувати і брати участь в онлайн-зустрічах?

Як дізнатися, коли було встановлене основне оновлення Windows 10? ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути зникаючі повідомлення у WhatsApp? – ІНСТРУКЦІЯ

Топ-15 смартфонів із найшвидшою зарядкою

Зверніть увагу, генеральні прокурори десяти американських штатів подали антимонопольний позов проти Google. Вони звинувачують компанію в змові з Facebook і порушення законодавства про рекламу в Інтернеті.

Окрім цього, три мільйони користувачів стали жертвами шкідливих розширень для браузерів Chrome і Edge. Ці розширення викрадали персональні дані і перенаправляли користувачів на фішингові сайти.

До речі, американська компанія SolarWinds розпочала розслідування кіберінціденту, під час якого зловмисникам вдалося використати продукти SolarWinds в атаках на державні і приватні організації США. Кіберзлочинці змогли скомпрометувати систему збирання софту, яку використовують для моніторингової платформи Orion

Нагадаємо, що iOS 14.3 і iPadOS 14.3 отримали виправлення 11 проблем безпеки, серед яких є настільки серйозні, що зловмисник може виконати код на пристроях iPhone і iPad. Для експлуатації двох найсерйозніших багів хакеру досить використовувати спеціально підготовлений файл шрифту, за допомогою якого можна запустити шкідливий код в системі жертви.