Windows 10 вже постачається із вбудованим антивірусом “Захисник Windows”, який покликаний захистити Ваш комп’ютер від вірусів, шпигунських програм, шифрувальників та інших типів шкідливого ПЗ. Але багато користувачів найпопулярнішого браузера Google Chrome навіть не здогадуються, що в їх веб-браузері є власний інструмент для боротьби із загрозами.

Інструмент відомий під назвою Chrome Cleanup Tool, який вбудований у Chrome та постачається на базі антивірусних технологій ESET. Він призначений для видалення шкідливих програм з комп’ютерів на Windows 10, 8.1 і 7.

Chrome Cleanup працює в автоматичному режимі, але не постійно. Замість цього він виконує періодичні перевірки і видаляє потенційно небажані і шкідливі програми, які можуть виконувати ін’єкцію рекламного вмісту, вікон, що спливають, і завдавати шкоди пристрою іншими способами.

З цієї інструкції Ви дізнаєтеся, як виконати ручне сканування за допомогою Chrome Cleanup Tool і видалити потенційно небажане ПЗ з систем Windows 7, Windows 8.1 і Windows 10.

Для сканування і видалення небажаного ПЗ з пристрою виконайте наступні кроки:

1. Запустіть браузер Chrome.

2. Натисніть іконку основного меню (меню “гамбургер”) і перейдіть в “Налаштування”.

3. На сторінці налаштувань розкрийте секцію “Розширені”.

4. Виберіть пункт “Система”.

5. У секції “Очистити комп’ютер” виберіть “Знайдіть шкідливе програмне забезпечення”.

6. Натисніть кнопку “Знайти”.

Після виконання даних кроків Chrome Cleanup Tool з антивірусними технологіями від ESET просканує ваш ПК у пошуках небажаного ПЗ, яке може примусово вставляти рекламу і вікна, що спливають, а також інших типів загроз.

Майте на увазі, що Chrome Cleanup Tool не варто розцінювати як повноцінну заміну антивірусного захисту в режимі реального часу – це просто додатковий рівень захисту від небажаного ПЗ, яке може зіпсувати Ваш досвід взаємодії з Інтернетом.

До речі, Apple запустила свою віртуальну кредитну карту у співпраці з банком Goldman Sachs Group Inc.

Нагадаємо, компанії Microsoft і Samsung оголосили про співпрацю, в рамках якої планують разом інвестувати у справу розширення можливостей приватних клієнтів і організацій.

Також фахівці компанії Avast виявили дивного шкідника Clipsa, який не тільки краде криптовалюту, підміняє адреси гаманців у буфері користувачів і встановлює майнери на заражені машини, але і запускає на скомпрометованих хостах брутфорс-атаки проти WordPress-сайтів.

Стало відомо, що в п’ятницю, 9 серпня, на конференції для розробників генеральний директор споживчого напрямки Huawei Річард Юй (Richard Yu) здивував аудиторію, презентувавши “HarmonyOS”, яка, за його словами, є більш швидкою і безпечною системою, ніж Android.

Компанії Microsoft і Samsung оголосили про співпрацю, в рамках якої планують разом інвестувати у справу розширення можливостей приватних клієнтів і організацій.

Автор: Олена Кожухар