В останніх версіях браузера Opera з’явилася нова функція, мета якої пришвидшити завантаження початкової сторінки. Як її налаштувати, читайте в інструкції.

Як і більшість веб-браузерів, Opera має свою початкову сторінку/сторінки нової вкладки, яка відображає певну кількість елементів. На початковій сторінці Opera розташувалася пошукова панель і посилання на певні сайти і сервіси.

Користувачі Opera можуть вмикати і скасовувати окремі модулі на сторінці, наприклад, додавати новинну стрічку або приховувати закладки. Закріплені веб-сайти можна замінити на інші веб-ресурси, а зовнішній вигляд плиток можна змінити.

При відкритті стартової сторінки в Opera будь-яким доступним способом (за допомогою поєднання Ctrl + T або натиснувши на іконку плюса на панелі вкладок) Ви можете помітити деяку затримку.

Opera Software намагається пришвидшити завантаження початкової сторінки – в останніх версіях Opera, включаючи версію Stable, додана підтримка нової експериментальної функції.

Функція називається Shared Start Page (Загальна сторінка) доступна для всіх настільних версій Opera, але за замовчуванням відключена. Користувачі Opera можуть включити її, щоб пришвидшити завантаження сторінки.

В описі функції йдеться: “Покращує час завантаження нової початкової сторінки за рахунок обміну веб-контентом – Mac, Windows, Linux”.

Щоб увімкнути Shared Start Page, виконайте наступні кроки:

  1. Відкрийте сторінку opera://flags, яка містить список всіх доступних експериментів.
  2. Виконайте пошук за запитом Shared Start Page.
  3. Змініть статус експерименту Shared Start Page на Enabled.
  4. Перезапустіть Opera.

Після цього Ви зможете помітити, що початкова сторінка стала завантажуватися набагато швидше, ніж раніше.

Ймовірно, ця функція в майбутньому буде інтегрована в браузер на постійній основі, але на даний момент її потрібно вмикати вручну за допомогою прапора.

Нагадаємо, компанія D-Link попередила користувачів, що кілька моделей маршрутизаторів містять низку критичних уразливостей, експлуатація яких дозволяє віддаленим зловмисникам отримати контроль над обладнанням і викрасти дані. Як повідомив виробник, проблеми не будуть виправлені, оскільки обладнання застаріло і більше не буде отримувати оновлення безпеки.

Також Microsoft працює над реалізацією в майбутніх випусках Windows 10 протоколу “DNS поверх HTTPS” (DNS over HTTPS, DoH). Протокол DoH дозволяє виконувати дозвіл DNS поверх зашифрованого HTTPS-з’єднання, а DoT шифрує і “упаковує” DNS-запити через протокол Transport Layer Security (TLS). Додавши DoH в Windows 10 Core Networking, Microsoft прагне посилити захист приватності користувачів в Інтернеті шляхом шифрування всіх їх DNS-запитів.

Зверніть увагу, що Intel збирається видалити завантаження для старих апаратних компонентів з офіційного сайту. Хоча компанія не робила офіційної заяви з приводу видалення драйверів, багато користувачів помітили попередження при спробі завантажити окремі екземпляри програмного забезпечення. Тому якщо Ви використовуєте старе обладнання Intel, Вам слід якомога швидше завантажити оновлення BIOS і драйвери на свій пристрій.

До речі, для безпечного збереження даних давно радять використовувати менеджер паролі – наприклад, 1Password, LastPass або Bitwarden. Але сучасні веб-браузери також мають вбудовані менеджери паролів. Здавалося б, навіщо встановлювати інший? Як виявилося, є багато вагомих причин уникати вбудованого інструменту управління паролями для браузера.

Окрім цього, за цей рік було виявлено багато різних атак на критично важливі фінансові установи та інші цілі особливого значення. Зазвичай для проникнення в систему конкретної компанії кіберзлочинці надсилають фішингові електронні листи, а в деяких випадках вони користуються необмеженістю дозволів популярних хмарних ресурсів. Як захистити інформаційні ресурси компанії та уникнути поширених помилок, читайте у статті.