Як визначити, що смартфон варто змінити на новий,- поради

Якщо Вашому смартфону вже не один рік, це ще не є показником того, що його варто змінити. Але є об’єктивні критерії оцінки пристрою в питанні його заміни, пише Аndroidinsider.

Версія системи

Якщо у вас Android версії 6.0 і нижче, варто задуматися про придбання нового телефону. Наприклад, останнє оновлення для ZUK Z2 – Android 7.0. Телефон працює на процесорі Snapdragon 820, має непоганий 5-дюймовий FHD-дисплей, 4 ГБ оперативної пам’яті і 64 ГБ флеш-пам’яті. Чи означає це, що його пора міняти? Звичайно, ні. Після установки прошивки на базі Android 9.0 власник отримає нові функції з нормальним залізом. Таким чином, версія Android важлива, але цю проблему можна виправити.

На скільки швидко працює гаджет

Потрібно об’єктивно оцінити продуктивність апарату, тому що зміна версії системи не вплине на швидкість роботи. Якщо в AnTuTu Benchmark телефон набирає менше 70 тисяч балів, слід серйозно задуматися про його заміну, так як, швидше за все, процесор у телефоні або застарів, або занадто слабкий.

Мала кількість оперативної пам’яті, низька швидкість пам’яті і процесора призводять до зависань і повільної роботи. Якщо додатки часто вилітають з пам’яті при згортанні, це свідчить про брак оперативної пам’яті.

Постійні зависання та збої

Якщо телефон став працювати нестабільно, періодично самостійно відключається, а скидання налаштувань до заводських не допомагає, швидше за все, проблеми з апаратним забезпеченням. Кращим рішенням стане сервісний центр, якщо не допоможе, то купуємо новий.