16-річний одесит здійснюавав DDoS-атаки на сервери інтернет-провайдера з метою отримання конфіденційної інформації з його баз даних. Протиправні дії зловмисника викрила кіберполіція України.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції України Національної поліції України.

До кіберполіції звернувся представник інтернет-провайдера та повідомив, що йому на службу підтримки написав невідомий і вимагав персональні дані одного із абонентів.

Отримавши відмову у наданні таких даних, він почав здійснювати масові DDoS-атаки на його сервери з різних ІР-адрес. Це призвело до блокування роботи інтернет-провайдера. В результаті таких дій без доступу до всесвітньої мережі Інтернет залишилися абоненти провайдера.

Кіберполіція провела обшук за місцем проживання одесита та вилучила комп’ютерну техніку. Під час попереднього огляду техніки було виявлено програмне забезпечення, яке використовувалося для здійснення DDoS-атак, а також більше 20 акаунтів для спілкування на хакерських форумах.

Кримінальне провадження розпочато за ч.2 ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри у вчиненні правопорушення. Затриманому загрожує до шести років ув’язнення.

Нагадуємо, що увімкнення функції двоетапної аутентифікації для облікового запису Google дозволить підвищити рівень безпеки Вашого облікового запису. Як це зробити за допомогою iPhone, читайте у статті.

Зверніть увагу, виявили нову фішингову атаку на користувачів WhatsApp – шахраї поширювали за допомогою популярного месенджера повідомлення про те, що Adidas святкує ювілей і дарує футболки і взуття.

Також фірма Malwarebytes, що спеціалізується на кібербезпеці, заявляє, що знайшла попередньо встановлене китайське шкідливе програмне забезпечення на деяких телефонах, закупівлі яких частково фінансуються урядом США.

Microsoft опублікувала рекомендації з безпеки щодо вразливості Internet Explorer (IE), які зараз експлуатуються в реальності – так званий “нульовий день”

Окрім цього, викрили злочинну групу у зламі ліцензійних систем захисту стоматологічного програмного забезпечення – зловмисники спеціалізувалася на зламі програмного забезпечення стоматологічних 3D-сканерів.