Зробити повний знімок екрану у Google Chrome не має бути складно. Дотримуйтесь цієї інструкції, щоб щоразу робити бездоганні скріншоти.

Отже, ви хочете зробити скріншот цілої веб-сторінки, чи якихось фрагментів екрану? Зазвичай ви можете лише знімати те, що знаходиться в межах чотирьох кутів монітора, залишаючи поза кадром елементи, до яких потрібно було б прокрутити вниз. Може здатися, що неможливо захопити все потрібне в кадрі, але ми збираємося показати вам, як це можна зробити.

Читайте також: Як записувати екран у Windows 10 або Windows 11. ІНСТРУКЦІЯ

Процес може бути не таким простим, як ви очікували, але дотримуйтеся будь-якого з цих чотирьох методів, і ми гарантуємо, що ви отримаєте бездоганні повноекранні знімки.

1. Зберегти як PDF

По-перше, вам потрібне зображення чи PDF-файл? Якщо підійде PDF-файл, ви можете:

  1. Відкрити в меню налаштувань Google Chrome Друк (якщо панель меню прихована в Windows, натисніть F11, або ж ви можете клацнути правою кнопкою миші на веб-сторінці та вибрати Друк)
  2. Змінити Місце призначення на Зберегти у форматі PDF.
  3. Натисніть Зберегти щоб завантажити веб-сторінку.

Зауважте, що цей метод може спотворити форматування сторінки, щоб вмістити те, що ви бачите на екрані, на сторінці PDF.

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
Друк PDF-файлу в Google Chrome

Але що, якщо вам потрібен файл JPG або PNG?

Що ж, тут усе ускладнюється. У вас є два варіанти: перший складніший, хитріший спосіб або один із наших улюблених простих у використанні безкоштовних інструментів.

2. Більш хитрий спосіб зберегти повноекранний знімок як зображення

У Google Chrome є вбудований спосіб робити повноекранні знімки, але він не виглядає дуже простим.

Крок 1. Знайдіть інструменти розробника

Ця функція похована в Інструментах розробника Google Chrome, центрі налаштувань, який надає точний доступ до більшості, якщо не до всіх елементів веб-сторінки. Але перш ніж знайти функцію, вам потрібно спочатку знайти, власне, інструменти розробника.

Бачите ті три вертикальні крапки праворуч від адресного рядка? Натисніть на них, потім натисніть на Інші інструменти і потім Інструменти розробника.

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
Відкриття інструментів розробника в Google Chrome

Крок 2. Не панікуйте

Добре, якщо ви ніколи не бачили, що далі, може здатися, що ви потрапили у Матрицю. Не панікуйте.

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
Інструменти розробника Google Chrome чи Матриця?

Подивіться на рядок меню на екрані Інструментів розробника. Ви побачите ще один набір із трьох вертикальних точок. Натисніть на них, а потім натисніть Запустити команду.

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
Доступ до рядка Запустити комнаду

Крок 3. Виберіть Зробити повнорозмірний знімок екрана

В поле Виконати, яке з’явиться, введіть “знімок щоб відкрити купу пов’язаних варіантів. Знайдіть у списку таку команду Зробити знімок екрана в повному розмірі .

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
Пошук команди знімку екрана

Натисніть кнопку Screenshot на потрібному рядку, і буде зроблено знімок екрана веб-сторінки, на якій ви перебуваєте, і він має зберегтися автоматично (якщо цього не відбувається, не забудьте зберегти його, як буде запропоновано).

Так, ми казали вам, що це не просто зробити, і не дуже зручно, якщо ви плануєте робити багато скріншотів. Однак це хороший спосіб, якщо у вас немає доступних інструментів і ви не можете встановити розширення.

На щастя, є кілька простіших способів.

3. Простіший спосіб зберегти знімок екрана на всю сторінку як зображення

Простіший варіант – встановити розширення для браузера, яке дозволяє робити скріншоти.

Рекомендуємо придивитись до GoFullPage.

Це розширення надійне, безпечне та безкоштовне. Його недоліком є те, що воно не дає вам багато варіантів налаштування захопленої області чи формату збереження зображення, але якщо ви просто хочете зробити кілька знімків екрана, це хороший варіант.

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
Розширення GoFullPage для браузера Google Chrome

4. Купіть професійний інструмент

Якщо вам потрібно робити багато скріншотів, особливо якщо це різні типи контенту, або у вас є складніші вимоги, наприклад, потрібно захопити курсор або ви хочете, щоб скріншот був зроблений за таймером, ми рекомендуємо купити професійний інструмент.

Нашою улюбленою зброєю в цій битві є, і так було протягом багатьох років, SnagIt від TechSmith.

Якщо вам потрібен найкращий шанс точного захоплення веб-сторінки, SnagIt — це інструмент, який вам потрібен. Ми працювали із усіма різними методами, і це, безперечно, найкращий інструмент для роботи, оскільки він дає вам масу варіантів і велику гнучкість як у процесі захоплення, так і в результатах.

4 способи зробити знімок екрана в Google Chrome
TechSmith SnagIt

Ми користуємося SnagIt вже більше десяти років, використали його для збереження тисяч знімків екрана, і він ніколи нас не підводив.

Ми рекомендуємо це всім, кому потрібно робити багато скріншотів.

Джерело: ZDNet