ДБЖ для дому: які характеристики повинні мати джерела безперебійного живлення для домашнього використання?

Безперебійник для дому захистить комп’ютери, холодильники та іншу техніку від різких відключень, якщо зникне електрика. Більшість ДБЖ забезпечує захист від коливань напруги.

У статті розглядаються характеристики домашніх джерел безперебійного живлення, а також надаються рекомендації щодо їх вибору та встановлення.

Характеристики джерела безперебійного живлення для домашнього використання

Вибір джерела безперебійного живлення повинен здійснюватися за такими параметрами, як:

 • Потужність.
 • Надійність.
 • Захист від навантаження.
 • Висока швидкість перемикання.
 • Низький рівень шуму.
 • Автономна робота.
 • Автоматичне відновлення.
 • Здатність працювати з різними пристроями.
 • Висока якість електричного струму.

Тепер слід розібрати ці параметри докладніше. Потужність повинна відповідати тому, що споживає кожен пристрій, підключений до безперебійника, плюс 20-30% запасу, щоб уникнути перевантажень. Наприклад, у вас комп’ютер із блоком живлення на 650 Вт. Якщо ви збираєтеся підключити до ДБЖ тільки його, тоді потрібний безперебійник хоча б на 800 Вт. Загалом просто сумуйте максимальну споживану потужність кожного обладнання і додавайте 30% про запас.

Перевірте, чи є джерело зручним для підключення всіх ваших пристроїв: чи є у нього відповідні розетки у потрібній кількості.

Вибирайте ДБЖ, батарей якого вистачить для того, щоб можна було вимкнути всі пристрої безпечним чином. Зверніть увагу: що швидше джерело безперебійного живлення перемикається в режим роботи на батареях, то краще.

Читайте також: Шість поганих звичок, які можуть “вбити” Ваш комп’ютер

Що стосується надійності безперебійника, тут все залежить від цілей споживача.

 1. Резервний ДБЖ підійде, якщо потрібен недорогий безперебійник, який надасть автономність. Така модель шумить найменше.
 2. Лінійно-інтерактивний пристрій потрібний для комп’ютерної техніки. Він здатний захистити від напруги. Цей варіант характеризується досить тихою роботою, що можна порівняти з рівнем шуму, який видає системний блок комп’ютера.
 3. З подвійним перетворенням — для опалювальної техніки, холодильників та іншого обладнання із пусковими двигунами. Такий ДБЖ дає найвищу якість струму, але коштує дорожче від усіх інших. До того ж ця модель шумить найсильніше.

Автоматичне відновлення та холодний старт — функції, які підвищують ціну безперебійника, зате забезпечують безпечніше та комфортніше використання.

4 рекомендації щодо встановлення джерела безперебійного живлення будинку:

 1. Встановіть ДБЖ на рівній поверхні в сухому, чистому місці, яке добре вентилюється.
 2. Поставте безперебійник так, щоб ви могли підключити всі пристрої, які збиралися.
 3. Якщо у вас шумний безперебійник, добре б встановити його у віддаленому від залу та спальні місці, щоб його робота не заважала.
 4. Якщо у Вас є ДБЖ з дисплеєм, поставте прилад так, щоб можна було бачити екранчик і відстежувати роботу мережі та самого ДБЖ.

Залежно від ваших потреб та цілей, ви можете придбати ДБЖ різних типів та моделей. Для домашнього використання рекомендується придбати ДБЖ з надійною та ефективною системою батарей, щоб забезпечити якісне та ефективне живлення. Також варто враховувати рівень шуму, який видає ДБЖ, щоб не заважати оточуючим.

Читайте також: Як збільшити термін служби батареї ноутбука Windows