Флагманські телефони Android сильно змінилися за ці роки. Хоча нові моделі можуть похвалитися швидкими процесорами, покращеними камерами та приголомшливими дисплеями, ми також принесли деякі сумнівні жертви на цьому шляху. Деякі з цих давно забутих функцій старих смартфонів повинні повернутися.
Унікальний дизайн
Виробники смартфонів традиційно переслідують ринкові тенденції, щоб забезпечити конкурентоспроможність своїх моделей. Саме так ми опинилися на сьогоднішньому ландшафті екранів від краю до краю, датчиків відбитків пальців під дисплеєм і декількох модулів камер на задній панелі. Звичайно, ці тенденції є для нас чудовими, адже вони покращують загальний користувацький досвід. Тепер у нас є більші дисплеї, зручно розташовані датчики відбитків пальців і кращі фотографії. Проте більшості смартфонів, випущених за останні кілька років, бракує індивідуальності. Всі вони виглядають схожими, лише з незначними змінами, такими як новий модуль камери або текстура скла на задній панелі.
Я сумую за справді унікальним дизайном старих смартфонів. Раніше у нас були дисплеї з вигнутими краями, датчики серцебиття, суцільнометалеві телефони і, мій особистий фаворит, задня панель, що самовідновлюється. Деякі виробники пішли ще далі, додавши спливаючі камери, поворотні дисплеї (LG Wing) та різні нетрадиційні макети дисплеїв. У ті часи, коли у нас не було дисплеїв від краю до краю, ви могли розпізнати марку і модель телефону, просто глянувши на передню частину пристрою. Samsung і HTC були особливо послідовними.
Але не все так чорно-біло. Ігрові смартфони, як правило, мають яскравий дизайн, який виділяє їх серед конкурентів. Час від часу з’являються справді видатні пристрої, такі як Nothing Phone (2), які кидають виклик статусу кво. Nothing Phone (2) має кілька крутих фішок, таких як прозора задня панель зі світлодіодною системою Glyph LED і химерна оболонка Android. Мені також дуже подобається складаний телефон Moto Razr, головним чином тому, що його дизайн віддає данину поваги розкладним телефонам Motorola Razr початку 2000-х років.
Змінні акумулятори
У недалекому минулому знімні задні кришки та акумулятори були нормою. У якийсь момент виробники відмовилися від цієї особливості дизайну на користь незнімних акумуляторів з кількох причин. По-перше, це дозволило виробникам робити тонші телефони, приклеюючи батарею і задню кришку до телефону. Друга і більш важлива причина полягає в тому, що, герметично закривши телефон, виробники зробили його водо- та пилонепроникним.
Багато хто з нас погодиться, що ці компроміси того варті. Проте, виробники повинні повернутися до креслярської дошки і подумати над дизайном, який би дозволив їм впроваджувати батареї, що замінюються користувачем, зберігаючи при цьому певний рівень захисту від води та пилу за стандартом IP. О, зачекайте, вони вже це зробили – Samsung Galaxy XCover 6 Pro має ступінь захисту IP68 і змінний акумулятор ємністю 4050 мАг.
Оскільки виробники можуть технічно виготовляти змінні акумулятори, зберігаючи при цьому пристойний рівень захисту IP, можливо, їм просто потрібна певна мотивація. На щастя, ЄС запропонував новий закон, який змусить виробників смартфонів випускати знімні акумулятори до 2027 року.
Фронтальні динаміки
Якщо є одна функція, яка б миттєво покращила ваш досвід споживання контенту, то це фронтальні динаміки. Сучасні телефони, як правило, мають динаміки на нижній панелі, які можна легко приглушити рукою. Щоб почути звук, не вмикаючи телефон на 100% гучності, вам потрібно обхопити динамік рукою.
Розміщення динаміків спереду телефону дозволяє нам чути їх набагато чіткіше, навіть на меншій гучності. Деякі телефони мали один динамік зверху і один знизу для відтворення стереозвуку, що ще більше покращувало враження від ігор і перегляду фільмів.
Виробники відмовилися від фронтальних динаміків на користь більших дисплеїв від краю до краю, але я не впевнений, що це була виправдана жертва. На щастя, ігрові смартфони вирішили повернути фронтальні динаміки. Найкращим прикладом є ASUS ROG Phone 6D, який має вражаюче гучні фронтальні стереодинаміки в тонкому корпусі.
Світлодіод сповіщень
Світлодіод сповіщень – це невеликий світлодіод на передній або задній панелі телефону, який показує, що ви отримали сповіщення. Більшість телефонів зі світлодіодами сповіщень дозволяють вибирати різні кольори залежно від програми або типу сповіщення. Наприклад, зелений – для пропущених дзвінків, синій – для повідомлень, фіолетовий – для Instagram і так далі.
Завдяки технології OLED, наші телефони тепер мають постійно увімкнені дисплеї (AOD), які можуть відображати кілька значків сповіщень, годинник, дату та відсоток заряду акумулятора, серед іншого. Хоча ця технологія, безсумнівно, чудова, AOD трохи розряджає батарею, відволікає увагу і може призвести до вигорання OLED-екрану. Ось чому важко перевершити простоту єдиного світлодіода сповіщення, який повідомляє про пропущений дзвінок або повідомлення без зайвих подробиць.
Можна стверджувати, що світлодіоди сповіщень також повертаються. Вищезгаданий Nothing Phone (2) має систему Glyph на задній панелі, яка може сповіщати вас про пропущені повідомлення. Якщо ви вважаєте, що це занадто відволікає, Poco F4 GT інтегрує тонкий світлодіодний індикатор сповіщень навколо задньої камери.
Роз’єм для навушників
Універсальний роз’єм для навушників (3,5 мм) – це функція, за якою аудіофіли сумують найбільше. Телефони на Android почали видаляти роз’єм для навушників здебільшого після того, як Apple відмовилася від нього у 2016 році з випуском iPhone 7. Це було зроблено для того, щоб звільнити місце в телефоні для внутрішніх компонентів і покращити водонепроникність. Багато користувачів виступили проти цієї зміни з кількох причин.
Хоча бездротові навушники зручні, вони мають суттєві недоліки. Ви повинні пам’ятати, що їх потрібно заряджати, якість звуку не дуже висока, і вони мають помітну затримку. Технічно, ви можете підключити дротові навушники і колонки через USB-порт, але тоді ви не зможете одночасно заряджати телефон. Можливо, вам також доведеться носити з собою адаптер, а це лише зайва незручність. На щастя, ви все ще можете знайти роз’єм для навушників в ігрових телефонах і деяких бюджетних телефонах. Тим не менш, ми б хотіли, щоб роз’єм для навушників повернувся на флагманські смартфони.
Інфрачервоний порт
Інфрачервоний (ІЧ) порт – це невеликий модуль у верхній частині телефону, який використовується для керування різними пристроями з вбудованими ІЧ-сенсорами, такими як телевізори та проектори. ІЧ-порт із сумісним додатком може ефективно замінити пульт дистанційного керування телевізором.
Сьогодні ІЧ-порти є рідкісною функцією смартфонів. Ймовірно, це пов’язано з тим, що ними мало хто користується, а зараз у нас є смарт-телевізори, якими можна керувати за допомогою фірмових додатків і голосових команд. Тим не менш, ІЧ-порти – це зручна функція, якої дуже бракує, особливо для тих, хто часто подорожує і любить дивитися телевізор у готельних номерах.
Більше фізичних кнопок
Смартфони потребують більше фізичних кнопок, що налаштовуються, і крапка. Фізичні кнопки “Додому”, різні кнопки дій, повзунки сповіщень та бокові грані, що стискаються (як на Pixel 2), були поступово витіснені на користь більш витонченого дизайну.
Причина, чому нам подобаються кастомізовані кнопки, полягає в тому, що вони забезпечують швидкий і надійний спосіб виконати дію або відкрити часто використовуваний додаток. Ви можете використовувати їх, щоб запустити додаток для безконтактних платежів або камеру, щоб зафіксувати момент, який інакше вислизнув би. iPhone 15 Pro повернув частину цих олдскульних кнопок за допомогою “Кнопки дії”, але іншим пристроям потрібно бути більш креативними, щоб отримати подібну функціональність.
Повзунок сповіщень – особливо болюча втрата. Це був простий спосіб вимкнути сповіщення або перевести їх у режим “Не турбувати” (DND), що значно полегшувало вимкнення всіх звуків перед важливою зустріччю.
Слот для карт пам’яті MicroSD
Розширювана пам’ять у вигляді карт MicroSD все ще існує в деяких телефонах, але вона стає все більш рідкісною. Хоча картки MicroSD вибагливі і працюють повільніше, ніж інтегрована пам’ять, вони пропонують дешеве рішення для збільшення обсягу пам’яті.
Вони особливо зручні для людей, які зберігають тисячі фотографій і відео на своїх пристроях. Існують припущення, що виробники телефонів прибрали розширювану пам’ять, щоб продавати дорожчі моделі з більшим об’ємом вбудованої пам’яті. На жаль, швидше за все, ми не побачимо повернення слотів для карток MircoSD найближчим часом.
На щастя, не всі функції з нашого списку зникли назавжди. Ігрові та деякі бюджетні телефони все ще зберігають такі функції, як роз’єм для навушників, кнопки дій та фронтальні динаміки. Завдяки ЄС ми могли б побачити повернення в індустрію акумуляторів, що замінюються користувачем. Це було б справжньою перемогою для споживачів, оскільки ми могли б отримати кілька додаткових років роботи наших пристроїв.