Facebook і Google були далеко не єдиними розробниками, які відкрито зловживають програмою корпоративних сертифікатів Apple. Про це повідомляє TechCrunch.

Під час розслідування було виявлено більше двох десятків додатків дорослої тематики, а також різноманітні азартні ігри, в яких можна було програти реальні гроші. Усі вони до останнього часу були за межами поля зору компанії Apple, оскільки використовували її корпоративні сертифікати.

На думку авторів розслідування, Apple нехтує своїм обов’язком контролювати корпоративну програму сертифікації. Як наслідок до App Store потрапляє контент, який формально заборонений, але фактично доступний.

Як приклад видання наводить додатки PPAV і iPorn (iP), які до останнього часу перебували в App Store (на даний момент вони видалені з App Store). Повний список виглядає так:

 

При цьому додатки можна завантажити зі сторонніх сайтів, головне, щоб для iOS був відповідний джейлбрейк, що в умовах сьогодення – не проблема.

Apple досі не відповіла на запит TechCrunch і не заблокувала всі знайдені програми.

“При цьому жодна з програм з порно або азартними іграми не вимагала встановити VPN, як Google Screenwise, і не попросило доступ до мережі, як Facebook Research”, – пише видання.

Нагадаємо, раніше TechCrunch опублікувало розслідування, у якому розповіли про те, що компанії Facebook і Google порушували правила корпоративної програми сертифікації Apple для поширення додатків. Ці програми збирали дані користувача, встановлювали VPN і моніторили телефонні розмови.

Після цього Apple відкликала сертифікати Facebook і Google, вимкнувши програми не лише у користувачів, але і в офісах компаній.

Автор: Олена Кожухар