Microsoft хоче, щоб користувачі Windows використовували Edge та Bing для своїх потреб у перегляді та пошуку в Інтернеті. Очевидно, що це не дає право компанії робити кроки, які (в кращому випадку) збивають з пантелику людей, які не розуміються на технологіях, а в гіршому – вводять їх в оману, змушуючи думати, що вони перебувають в Google.
Виглядає як пошук Google (але насправді це Bing!)
Якщо у вас комп’ютер з Windows, ви користуєтеся браузером Microsoft Edge і не змінили пошукову систему за замовчуванням, ви, ймовірно, здійснюєте пошук за допомогою пошукової системи Bing від Microsoft. Якщо ви хочете шукати в Google, набравши «Google» в адресному рядку, ви будете шукати термін за допомогою пошукової системи за замовчуванням: Bing.
Це все добре – зрештою, Bing все ще залишається хорошою пошуковою системою, а Google іноді видає результати пошуку, яким не варто довіряти. Однак Microsoft щойно впровадила зміну, яка вводить в оману: зробила сторінку результатів пошуку для «Google» схожою на сторінку Пошуку Google, хоча це все ще Bing.
Сторінка результатів Bing для «Google» відрізняється від результатів для інших пошукових запитів, включаючи інші пошукові системи, такі як DuckDuckGo і Yahoo! На сторінці результатів пошуку «Google» показано зображення групи людей, яке нагадує Google Doodle, а під ним є поле для введення пошукового запиту, де ви можете ввести свої пошукові запити. Однак, коли ви введете тут те, що хочете шукати, ви отримаєте результати пошуку від Bing, а не від Google.
Більшість технічно підкованих користувачів легко розберуться в цьому – або, що більш ймовірно, на них це не вплине, оскільки вони, ймовірно, використовують Google як пошукову систему за замовчуванням. На жаль, пересічна людина може не знати або не помітити цієї різниці, і в підсумку помилково використовувати Bing замість Google.
Швидше за все, це не вплине на результат, який ви шукаєте, але той факт, що Microsoft використовує таку тактику, щоб утримати людей у своїй екосистемі, викликає занепокоєння. Зрештою, це один з видів фішингових атак, які використовують шахраї, щоб отримати конфіденційну інформацію та вкрасти ваші гроші. Хоча Microsoft не запитує ім’я користувача та пароль вашого облікового запису Google і не краде у вас гроші, той факт, що вона використовує подібну техніку, викликає сумнівні відчуття.
Тому, щоб переконатися, що ви відвідуєте правильний веб-сайт, завжди перевіряйте адресний рядок браузера, перш ніж щось натискати. Таким чином, ви будете впевнені, що потрапили саме туди, куди хотіли, а не на сторінку, яка виглядає схожою.