Заборона на ремонт iPhone в неавторизованих майстернях виникає з міркувань безпеки, заявили представники Apple. За їхніми словами, навіть така нескладна процедура, як заміна акумулятора, проведена без належних навичок, може привести до його пошкодження і самозаймання.

Журналіст ZDNet Кріс Матишчік поспілкувався зі співробітником сервісного центру, який заявив, що в Купертіно дещо перебільшують, говорячи про небезпеку ремонту поза авторизованих сервісних центрів.

“Оскільки Apple навела як приклад заміну акумулятора, то на ній і зупинимося. Щоб акумулятор задимився або тим більше загорівся, буде недостатньо просто подряпати контакти або його корпус. Щоб це сталося, Ви повинні самі проколоти батарею, для чого буде потрібно докласти чимало зусиль. У нас був подібний випадок, тоді батарея не вибухнула, а стала причиною сильного задимлення. Але той випадок особливий – ми справді були дуже недбалі”, – заявив Джон, співробітник сервісного центру.

Заміна акумулятора в iPhone

Насправді, випадкове пошкодження акумулятора в процесі ремонту може відбутися не тільки в домашніх умовах, але і в тому випадку, якщо заміною займається професіонал. Це підтвердилося на прикладах цюріхського і валенсійского Apple Store, співробітники яких мимоволі порушили цілісність батареї, спровокувавши витік літію, що в підсумку призвело до задимлення і евакуації відвідувачів магазину.

Безумовно, навіть найменша ймовірність нанесення ушкоджень акумулятора в процесі його заміни – вже хороший привід для того, щоб звернутися за допомогою до професіоналів, до чого і закликає Apple. Але в цьому випадку компанія просто підміняє поняття, розмірковуючи про небезпеку і самостійну заміна деталей, коли насправді мова йде про те, щоб дозволити незалежним майстерням закуповувати ліцензійні комплектуючі у Apple безпосередньо, а не робити це в обхід встановлених правил. У цьому випадку споживачі б тільки виграли.

Нагадаємо, у незаконному втручанні у роботу комп’ютерів викрили 20-річного мешканця Хмельниччини. Хакер за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадав інформацію, що зберігалася на комп’ютері жертви та продавав її на спеціалізованих хакерських форумах.

Також шкідливу ​​кампанію з поширення загроз через популярну рекламну платформу виявили фахівці з кібербезпеки. Зокрема, для заманювання потенційних жертв на сайт зі шкідливим програмним забезпеченням кіберзлочинці використовували рекламу в браузері. Файли із загрозами зловмисники маскували під шаблони документів.

Окрім цього, незалежний дослідник Пол Маррапезе (Paul Marrapese) виявив уразливості в IoT-обладнаннідесятків китайських виробників, які можна використовувати для MitM-атак і втручання у роботу пристроїв. За підрахунками експерта, до загрози схильні понад 2 мільйони IP-камер, розумних дверних дзвінків, радіонянь та інших IoT-пристроїв.