У той час як великі компанії мають повноцінні ІТ-відділи для реагування на загрози та запобігання витокам конфіденційних даних, малі та середні підприємства не приділяють цьому особливого значення, що є великою помилкою.
Ефективне управління кібербезпекою допомагає забезпечити конкурентні переваги в сучасному світі, зберегти репутацію та фінансове становище компанії. У зв’язку з цим спеціалісти ESET підготували ряд простих рекомендацій для власників малого та середнього бізнесу, які допоможуть зменшити ризики стати жертвою зловмисників.
1. Створюйте резервні копії даних.
Одним із ключових завдань кібербезпеки компанії будь-якого розміру є захист даних (інформація про клієнтів, замовлення, різні угоди, платіжні реквізити).Тоді як втрата певних файлів компанії може мати досить неприємні наслідки для подальшого функціонування бізнесу.
Тому, для уникнення таких інцидентів варто здійснювати регулярне резервне копіювання даних, яке дозволяє відновити потрібні файли у будь-який час. Існує декілька способів зберігання резервних копій: у хмарі або на спеціальних засобах окремо від вашого пристрою. Проте саме хмарне резервне копіювання набуває значної популярності завдяки таким перевагам як захист необмеженої кількості робочих станцій, а також повний контроль даних віддалено.
2. Забезпечте захист мобільних девайсів
Мобільні ґаджети, наприклад, смартфони чи планшети все частіше використовуються у сучасному бізнесі і тому їх втрата чи інфікування шкідливими програмами також становить загрозу для кібербезпеки компанії. У зв’язку з цим всім працівникам підприємства рекомендується використовувати складний пароль для захисту девайсів. Також слід переконатися, що у випадку втрати або викрадення пристрою всі дані можна буде видалити або заблокувати віддалено. Крім того, необхідно регулярно оновлювати програмне забезпечення, оскільки воно часто містить певні уразливості системи.
3. Використовуйте надійні паролі
Правильно підібрана комбінація для входу є безкоштовним, простим, а головне ефективним способом запобігання несанкціонованого доступу до пристроїв.Більш детальна інформація про створення надійного пароля доступна за посиланням.
Також для облікового запису корпоративної електронної пошти варто використовувати двофакторну аутентифікацію (2FA). У разі викрадення вашого паролю зловмисники не зможуть отримати доступ до облікового запису.
4. Остерігайтеся фішингових атак
Часто пристрої користувачів піддаються впливу фішингових атак або програм-вимагачів.Наприклад, зловмисники надсилають інфікований електронний лист з посиланням на небезпечні сайти або обманом змушують користувача надіслати конкретну конфіденційну інформацію.
У таких випадках потрібно бути обережними, перш ніж відкривати будь-які вкладення, переходячи за посиланнями в електронних листах або відвідуючи невідомі веб-сайти. Крім цього, спеціалісти ESET рекомендують захищати корпоративну мережу та робочі пристрої за допомогою рішень з безпеки, які здійснюють своєчасне виявлення атак та їх запобігання.
Нагадаємо, версія Microsoft Edge, встановлена в Windows 10, відправляє повну URL-адресу сайтів, які відвідує користувач, компанії Microsoft. Ці дані містять не тільки інформацію про сторінку, а й ідентифікатор безпеки.
Також незабаром вийде на ринок Windows 11, і стане вона новою найкращою в світі ОС для електронних пристроїв, стверджують розробники.
Стало відомо, що фальшиву шкідливу програму маскують під FaceApp та розповсюджують через інфіковані веб-сайти та YouTube.