З часом жорсткий диск може почати працювати з меншою ефективністю через фрагментацію файлової системи. Щоб пришвидшити свій диск, Ви можете дефрагментувати та оптимізувати його в Windows 10 за допомогою вбудованого інструменту. Як це зробити, читайте у статті.

Що таке дефрагментація?

З часом блоки даних (фрагменти), які складають файли, можуть “розсипатися” в декількох місцях на поверхні жорсткого диска. Це називається фрагментацією. Дефрагментація переміщує всі ці блоки, тому вони розташовуються близько у фізичному просторі, що потенційно прискорює час читання при доступі до даних на диску. Однак для сучасних комп’ютерів дефрагментація не є необхідністю, якою вона була раніше. Windows автоматично дефрагментує механічні накопичувачі, і дефрагментація не потрібна на твердотільних накопичувачах, пише How-To Geek.

Тим не менше, роботі Ваших накопичувачів не завадить максимальна ефективність. Можливо, Вам також знадобиться дефрагментація зовнішніх накопичувачів жорсткого диска, підключених через USB, оскільки вони можуть не бути підключеними під час автоматичної дефрагментації Windows.

Як дефрагментувати жорсткий диск на Windows 10?

Спочатку натисніть клавішу Windows або натисніть поле пошуку на панелі завдань та введіть”дефрагментація”. Клацніть ярлик “Дефрагментація та оптимізація ваших дисків” у меню “Пуск”.

З’явиться вікно Optimize Drives (Оптимізація дисків), в якому буде перераховано всі диски Вашої системи, які підходять для оптимізації та дефрагментації. Якщо один з ваших дисків не відображається, це може бути через те, що Windows 10 може оптимізувати лише диски, відформатовані у файловій системі NTFS. Диски, відформатовані як exFAT, не з’являться у списку.

Виберіть диск у списку, який Ви хочете дефрагментувати, а потім натисніть “Оптимізувати”.

На жорсткому диску цей запуск виконує процедуру дефрагментації. На SSD-дисках вона виконує команду TRIM, яка потенційно може пришвидшити роботу Вашого диска, але це не надто потрібно, оскільки Windows робить це у фоновому режимі із сучасними накопичувачами.

Якщо диску потрібна оптимізація та дефрагментація, процес почнеться. У стовпці “Поточний статус” Ви побачите відсотковий показник повного прогресу.

Коли процес завершиться, час у стовпці “Останній запуск” оновиться, і у “Поточному стані” відобразиться: “ОК (0% фрагментовано)”.

Вітаємо, Ваш диск успішно дефрагментований. Якщо Ви хочете, можете запланувати регулярні сесії дефрагментації у вікні оптимізації дисків, натиснувши кнопку “Увімкнути” у розділі “Планова оптимізація”. Таким чином, Вам не доведеться запам’ятовувати, як це робити вручну на майбутнє.

Facebook запустив Messenger Rooms – альтернативу Zoom

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

ЯК ЗАХИСТИТИ GOOGLE ДИСК ЗА ДОПОМОГОЮ TOUCH ID АБО FACE ID?

ЯК НАЛАШТУВТАИ НОВИЙ ІНТЕРФЕЙС У НАСТІЛЬНІЙ ВЕРСІЇ FACEBOOK? – ІНСТРУКЦІЯ

ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE СТЕЖИТИ ЗА ВАМИ ЧЕРЕЗ WI-FI?

ЯК ВІДПРАВЛЯТИ SMS З КОМП’ЮТЕРА НА ТЕЛЕФОН? – ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

ЯК ОЧИСТИТИ ІСТОРІЮ В УСІХ МОБІЛЬНИХ БРАУЗЕРАХ? ІНСТРУКЦІЯ

ЯК КОРИСТУВАТИСЯ WHATSAPP З ДВОХ НОМЕРІВ? ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ANDROID

Нагадаємо, фахівці ІБ-компанії Malwarebytes виявили нову шкідливу кампанію, під час якої зловмисники викрадають дані банківських карт користувачів за допомогою вбудованого в сайт шкідливого ПЗ.

Зверніть увагу, хакерська група Shiny Hunters заявила, що викрала 500 ГБ даних із депозиторіїв технічного гіганта Microsoft на платформі розробників GitHub, якою  володіє компанія.

Також дослідники безпеки з компанії VPNpro проаналізували 20 найпопулярніших VPN-сервісів і виявили, що два з них містять уразливості, які зловмисники можуть проексплуатувати для перехоплення з’єднання з метою відправлення підроблених оновлень і встановлення шкідливих програм або крадіжки даних користувача.

Коли у Вас кілька облікових записів, тримати у голові усі паролі до них стає складно. Ви можете вдатися до простих комбінацій, однак це лише одна з багатьох помилок, які Ви можете допустити. Ознайомитеся із п’ятьма найпоширенішими помилками, до яких Ви можете вдатися під час створення та використання паролів.

До речі, купувати поганий ноутбук стає складніше, але те, що відрізняє найкращі ноутбуки від хороших ноутбуків, – це те, як вони врівноважують потужність, ефективність, портативність та комфорт. Як вибрати з-поміж кращих пропозицій, які вже є на ринку, читайте у статті.