Facebook почне зменшувати охоплення акаунтів, які поширюють спам-контент, і зробить їх непридатними для монетизації, повідомила в четвер компанія Meta. Компанія також посилює зусилля з видалення акаунтів Facebook, які координують фейкову взаємодію і видають себе за інших.
Цей крок був зроблений після того, як генеральний директор Meta Марк Цукерберг пообіцяв повернутися до «справжнього Facebook». План соціальної мережі по боротьбі зі спамом можна розглядати як спробу повернутися до часів слави Facebook, коли стрічки користувачів були наповнені автентичним контентом від реальних людей.
Ця заява з’явилася на тлі того, що «сміття», створене штучним інтелектом, стає серйозною проблемою на всіх платформах соціальних мереж, зокрема й на Facebook. Хоча в анонсі Facebook не згадується про цю проблему, цілком ймовірно, що під заборону потрапить і штучно згенерований контент.
Meta визнає, що деякі акаунти на її платформі намагаються обіграти алгоритм, щоб збільшити кількість переглядів або отримати несправедливі переваги в монетизації, що призводить до того, що стрічки користувачів переповнюються спамом. Щоб виправити цю ситуацію, Meta веде боротьбу з акаунтами, які демонструють певні типи спам-поведінки.
До такого типу поведінки належать акаунти, які публікують контент із довгими підписами та надмірною кількістю хештегів. Сюди також належать акаунти, які публікують контент з підписами, що не мають відношення до змісту, наприклад, зображення собаки з підписом про факти про літаки.

Meta каже, що хоча наміри, які стоять за такими публікаціями, не завжди є зловмисними, вони призводять до появи спаму, який затьмарює оригінальний контент від авторів.
Facebook також націлиться на спам-мережі, які створюють сотні мереж для обміну однаковим спам-контентом, що робить їх непридатними для монетизації.
Для боротьби з фейковою активністю Facebook зменшить охоплення та видимість коментарів, які він визначає як фейкову активність. Крім того, Facebook почне тестувати функцію коментарів, яка дозволить користувачам сигналізувати про те, які коментарі є нерелевантними або не вписуються в контекст розмови.
Крім того, Facebook оголосив, що оновлює свій інструмент управління коментарями, щоб виявляти і автоматично приховувати коментарі від людей, які, можливо, використовують фальшиві особистості. Автори також зможуть повідомляти про самозванців у коментарях.
Сьогоднішнє оголошення з’явилося через кілька тижнів після того, як Facebook представив оновлену вкладку «Друзі», на якій відображатимуться лише оновлення від друзів, без будь-якого іншого рекомендованого контенту. Як нова вкладка «Друзі», так і боротьба зі спамом свідчать про те, що Facebook намагається покращити стрічку користувачів і показувати їм контент, який вони дійсно хочуть бачити.
Не дивно, що Facebook прагне повернутися до «OG Facebook», тим більше, що нещодавно оприлюднені електронні листи з 2022 року показали, що Цукерберг був стурбований тим, що соціальна мережа втрачає культурну релевантність.