Компанія Facebook представила нові інструменти, які допоможуть користувачам в Афганістані заблокувати налаштування конфіденційності своїх облікових записів.

Інструмент “Lock your profile” активує налаштування конфіденційності для публікацій на часовій шкалі та запобігає завантаженню та обміну фотографіями профілю, заявив у своєму Twitter керівник відділу політики безпеки Facebook Натаніель Глейхер.

Згідно зі скріншотами, якими поділився Глейхер, ця функція заохочуватиме користувачів “обмежувати те, що можуть бачити невідомі люди”.

Інструмент не буде доступний в Instagram, але додаток для обміну фотографіями видаватиме “спливаючі сповіщення”, які також пояснюють способи блокування цих облікових записів.

Глейхер додав, що компанія також тимчасово приховує списки друзів облікових записів у країні, і він закликав користувачів з друзями Facebook в Афганістані змінити налаштування конфіденційності для їх списку друзів.

“Ми тісно співпрацюємо з нашими колегами в галузі промисловості, громадянським суспільством та урядом, щоб надати будь-яку підтримку для захисту людей, – сказав він . – І ми створили спеціальний центр, щоб реагувати на нові загрози у міру їх надходження”.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому три випадкових слова – це найкращий пароль? ІНСТРУКЦІЯ

Як не стати жертвою програм-вимагачів? ПОРАДИ

Якими будуть нові смартфони Galaxy Z Fold 3 та Z Flip 3? ОГЛЯД

Як уникнути шахрайських схем із використанням deepfake-відео? ПОРАДИ

Навіщо інші антивіруси, якщо у Вас є Windows Defender? ПОРАДИ

Як налаштувати режим “Не турбувати” на телефонах Samsung Galaxy? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, ізраїльський виробник рішень для верифікації та забезпечення прозорості в мобільних та online-екосистемах GeoEdge повідомив про виявлення першої у світі кібератаки на домашні IoT-пристрої з використанням шкідливої реклами.

Також баг на офіційному сайті виробника автомобілів Ford Motor відкривав конфіденційні дані, доступ до яких міг отримати будь-який хакер. Серед інформації були бази даних клієнтів, відомості про співробітників тощо.

Окрім цього, американська трубопровідна компанія Colonial Pipeline виплатила 4,4 мільйона доларів хакерам, які викрали особисті дані майже 6 тисячам нинішніх та колишніх працівників компанії. Colonial Pipeline була вимушена сплатити викуп через ймовірність загрози газової кризи.

І майже анекдотична ситуація трапилася із розробником шкідливих програм, який розпочав їх тестування у своїй системі, щоб випробувати нові функції, а згодом дані потрапили на розвідувальну платформу хакерів. Мова йде про розробника Raccoon – трояна-викрадача інформації, який може збирати дані з десятків програм.