Google Пошук домінує на ринку пошукових систем протягом десятиліть. Однак поява генеративного ШІ створила нову форму конкуренції — пошукові системи на базі штучного інтелекту. Завдяки своєму режиму ШІ (AI Mode) Google пропонує користувачам саме це: чат-бота з ШІ, який розуміє та обробляє розмовні пошукові запити.
Режим ШІ від Google викликав такий великий інтерес, що ця функція перестала бути ексклюзивною для користувачів Google One AI Premium (які платять 20 доларів США щомісяця) і стала доступною для будь-якого користувача з обліковим записом Google через Google Labs. У понеділок Google оновив її ще більше, надавши ШІ мультимодальні можливості та розширивши доступ для мільйонів нових користувачів Labs.
Тепер ШІ використовує Google Lens — функцію, яка дозволяє користувачам завантажувати зображення та дізнаватися про них більше в Google Пошуку. Використовуючи Lens у режимі ШІ, користувачі отримують значно глибший досвід візуального пошуку порівняно з традиційним, оскільки режим ШІ може розуміти всю сцену зображення.
За словами Google, Lens тепер може розуміти специфіку зображення, наприклад, як об’єкти пов’язані між собою, та характеристики зображення, такі як форми, кольори й матеріали об’єктів. Коли користувач надсилає запит, режим ШІ здатен оцінити як зображення загалом, так і об’єкти на ньому, надаючи користувачам більше інформації та більш контекстуально точні відповіді.
У своєму блозі Google навів приклад: користувач фотографує свою книжкову полицю та запитує рекомендації на основі зображених книг. Режим ШІ зміг ідентифікувати кожну книгу, виконати пошук і видати рекомендовані книги у форматі розмовної відповіді, згруповані за тематикою.
Функція доступна через Google Labs, доступ до якої безкоштовний. Все, що вам потрібно зробити, — це відвідати сайт, увійти за допомогою свого облікового запису Google та приєднатися до списку очікування. Ви отримаєте сповіщення електронною поштою, коли доступ буде надано. Отримавши доступ, ви зможете випробувати цю нову можливість у режимі ШІ в додатку Google для Android та iOS.
Ця функція відрізняється від Google AI Overviews та чат-бота Gemini тим, що поєднує відповіді з Інтернету в реальному часі з розмовним інтерфейсом ШІ, пропонуючи точність пошукової системи та інтерактивність чат-бота.
Його найбільшими конкурентами є пошук ChatGPT від OpenAI або Perplexity AI. На ринку також є багато інших пошукових систем зі ШІ, які відповідають різним потребам, наприклад, Brave Search.