Google зливає ваші дані “за замовчуванням”

Після скандалу з витоком даних  з Facebook у центрі уваги опинилася і компанія Google, яка змінила політику конфіденційності своїх сервісів непомітно для власників облікових записів, пише 4PDA.

Коли Google купила рекламну мережу DoubleClick у 2007 році, засновник компанії Сергій Брін стверджував, що конфіденційність буде для пошукового гіганта “пріоритетом номер один при впровадженні рекламних продуктів”. Протягом майже десятиліття база даних DoubleClick по перегляду веб-сторінок зберігалася окремо від персональної інформації користувачів, яку Google отримувала з Gmail і інших облікових записів.

Але як з’ясувалося, влітку 2018 року корпорація змінила умови використання своїх сервісів. Згідно оновленої політики приватності, історія переглядів браузера тепер може бути порівняна з особистими даними власника облікового запису Google. Складений таким чином докладний портрет дозволяє рекламним агентствам показувати таргетовану рекламу з урахуванням індивідуальних переваг окремих користувачів.

“Той факт, що дані DoubleClick не були пов’язані з інформацією, що дозволяє встановити особу, був дійсно важливим аргументом. Це була прикордонна стіна між стеженням і підтриманням видимості приватного життя. І вона тільки що впала”, – заявив Пол Ом, директор факультету конфіденційності і технологій Джорджтаунського Центру права.

blank

Представник Google Андреа Фавіль опублікувала заяву, що описує зміну політики конфіденційності Google як необхідність пристосуватися до “революції смартфонів”.

“Ми оновили нашу рекламну систему і пов’язані з нею елементи управління, щоб вони відповідали тому, як люди використовують Google сьогодні: на багатьох різних пристроях. Зміни є необов’язковими, якщо користувачі не підписуються на ці зміни, їх досвід використання сервісів Google залишиться незмінним”, – повідомила Фавіль.

Зміни в налаштуваннях приватності Google зараз включені за замовчуванням для нових екаунтів. Володарям облікових записів, зареєстрованих раніше, було запропоновано прийняти оновлену політику конфіденційності влітку минулого року.

Щоб відмовитися від зроблених змін, слід увійти в свій обліковий запис Google і вимкнути персоналізацію реклами і параметри відстеження в меню «Дані і персоналізація”.

Нагадаємо, що Google використовувала додаток під назвою Screenwise Meter, який дуже нагадує заборонений Apple додаток Facebook Research. У своєму додатку Google запрошує користувачів віком від 18 років (або 13, якщо вони належать до сімейної групи) завантажити програму за допомогою спеціального коду та процесу реєстрації, використовуючи сертифікат підприємства.