Кіберполіція викрила чоловіка у зламі бази даних одного з найбільших українських онлайн магазинів дитячого одягу. Доступ до клієнтської бази чоловік отримав використовуючи виявлені ним уразливості у системі безпеки сайту.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Власниця одного із найбільших інтернет-ресурсів з продажу брендового дитячого одягу звернулася до кіберполіції із повідомленням про злам її інтернет-магазину. Правохоронці встановили причетність до вчинення цього злочину мешканця Черкас.

Чоловік, використовуючи вразливості сайту, несанкціоновано отримав доступ до клієнтської бази великого онлайн-магазину та вимагав гроші за не розголошення отриманої конфіденційної інформації. Серед такої – персональні дані клієнтів магазину, їх логіни та паролі тощо. При цьому, зловмисник використовував надійні методи конспірації. Для прикладу, у якості розрахунку використовувалася криптовалюта, що ускладнює можливість ідентифікації правопорушника.

За місцем проживання фігуранта поліцейські провели обшук. Комп’ютерну техніку, вилучену під час обшуку, наразі направлено на експертизу. Чоловіку загрожує до трьох років позбавлення волі.

Кіберполіція закликає осіб, які формують бази даних із персональною інформацію громадян, відповідально ставитися до збереження таких баз та вживати заходів щодо їх належного збереження.

Нагадаємо, 24-річного хакера, який “на замовлення” зламував екаунти у соціальних мережах, викрила у Києві Кіберполіція України. Зловмисник на закритих форумах пропонував хакерські послуги, серед таких – організація отримання ідентифікаторів доступу до соціальних сторінок, електронних скриньок тощо.

Також оператори багатофункціонального руткіта Scranos розширили поле діяльності за кордони Китаю і тепер атакують користувачів по всьому світу. За даними фахівців компанії Bitdefender, найбільше випадків інфікування зафіксовано в Румунії, Франції, Італії, Індії, Бразилії та Індонезії.

Окрім цього, у популярному VPN-додатку Shimo Helper Tool для Мас знайдено низку небезпечних уразливостей. У цілому фахівці дослідницької команди Cisco Talos описали шість проблем.

 

Автор: Олена Кожухар