Хакер “ламав” веб-камери за допомогою вірусу

3 Переглядів 2 хв. читання

Працівники Кіберполіції викрили мешканця Миколаєва у розповсюдженні шкідливого програмного забезпечення. Вірус, який розповсюджував хакер, був замаскований під розважальні програми. Завдяки модифікації вірусу зловмисник дистанційно керував комп’ютером жертви, а також отримував доступ до веб-камери інфікованого комп’ютера.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Під час обшуку у квартирі зловмисника поліцейські вилучили ноутбук, де знаходилась адміністративна панель керування шкідливим програмним засобом.

Фото прес-служби Кіберполіції

Крім того, працівники кіберполіції встановили, що зловмисник з метою розповсюдження шкідливого програмного засобу створив декілька каналів на відеохостінгу YouTube. На цих каналах він розміщував відео-рекламу розважальних програм для комп’ютера та у опису до відео надавав посилання, через яке користувач мав можливість завантажити таку програму. Натомість користувач завантажував шкідливе програмне забезпечення.

Під час попереднього огляду вилученої техніки встановлено близько 50 комп’ютерів, уражених шкідливим програмним засобом. Також, виявлено інформацію, яку зловмисник встиг скопіювати з комп’ютерів жертв.

Наразі вилучену техніку направлено на проведення комп’ютерно-технічної експертизи. Вирішується питання щодо оголошення підозри хакеру за ч. 2 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Поділитися