Діяльність хакерського угруповання, учасники якого викрадали гроші з рахунків суб’єктів господарювання, припинили правоохоронці. Доступ до рахунків юридичних осіб хакери отримували за допомогою створеного вірусу.

Про це йдеться у повідомленні Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Як встановили правоохоронці, учасники організованої злочинної групи створили та модифікували шкідливе програмне забезпечення та розсилали на електронні поштові скриньки для отримання доступу до “клієнт-банку”.

В подальшому фігуранти відслідковували надходження значних грошових сум на банківські рахунки підприємств. Після цього гроші перерахували на відкриті рахунки спільників. За попередніми даними, збиток, завданий юридичним особам, становить кілька мільйонів гривень.

Правоохоронці провели 35 обшуків у Києві та Київській, Івано-Франківській, Закарпатській та Одеській областях за місцями мешкання фігурантів, а також у серверних приміщеннях. До проведення обшуків залучено близько 200 правоохоронців. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, документи, засоби зв’язку та дві автівки.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ч. 2 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 5 ст. 185 (Крадіжка) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Фігурантам оголошено про підозру.

Наразі одному з учасників суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у сумі 1,15 мільйонів гривень, ще двох учасників взято під нічний домашній арешт. Ще двом запобіжний захід не обрано, однак слідчі клопотатимуть про їх арешт. По одному з фігурантів вирішується питання про оголошення в розшук. Слідчі дії тривають.

Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Нагадаємо, використовуючи реквізити платіжних карток громадян інших держав, зловмисник купував товари в Інтернет-магазинах. Далі продавав їх у соціальних мережах українцям.

Окрім цього, прогалини в безпеці знайдені в продуктах Amazon, Apple, Google, Samsung, Raspberry, Xiaomi, а також точках доступу від Asus і Huawei.

До речі, рекламні агенції, що надавали послуги з розміщення реклами, в тому числі на сайтах онлайн-кінотеатрів, своєю діяльністю забезпечували функціонування ресурсів з піратським контентом.

Також довгий час більшість користувачів вважали, що загроз для Linux значно менше, ніж для Windows чи macOS. Однак останнім часом комп’ютерні системи та додатки на базі цієї операційної системи все частіше стають об’єктами атак кіберзлочинців.