Понад 200 компаній у всьому світі за минулі два роки зазнали атак групи хакерів, імовірно пов’язаних з урядом Ірану. Це випливає з дослідження корпорації Microsoft, повідомляє DW.
Жертвами злочинців стали здебільшого нафтогазові компанії, машинобудівні підприємства, а також концерни, які займаються міжнародним бізнесом, в таких країнах, як Німеччина, Саудівська Аравія, Великобританія, Індія і США.
За даними корпорації Microsoft, сумарний збиток від дій хакерів досяг сотень мільйонів доларів. За оцінкою фахівців корпорації, за атаками стоїть хакерська угруповання Holmium, що має зв’язки з урядом Ірану.
Крім того, окремі кіберзлами виконувало за дорученням Holmium інше хакерське угрупування – APT33, стверджується в дослідженні.
На думку деяких експертів з безпеки, Тегеран зараз прагне наростити потенціал для кібератак через посилення санкцій тиску на Іран з боку США.
Нагадаємо, дослідники з безпеки компанії Morphisec повідомили про нові кібератаки, під час яких зловмисники атакують PoS-термінали по всьому світу з метою крадіжки даних банківських карт.
Також дослідники компанії Check Point вперше в історії зафіксували кібератаку, здійснену північнокорейським кіберзлочинним угрупованням Lazarus на цілі в РФ.
Раніше у компанії Microsoft заявили, що на європейські організації здійснено кібератаки. Хакери хотіли отримати доступ до даних європейських організації, які займаються питаннями демократії і прозорості виборів, та знаходяться в контакті з урядовими чиновниками.