У 2018 році в Україні кіберзлочинці викрали значно менше коштів, ніж в 2017. Якщо в позаминулому році було вкрадено 669,63 млн грн, то в 2018 – вже 245,81 мільйонів, про це повідомила заступник директора Асоціації ЕМА Олеся Данильченко в рамках прес-брифінгу “Статистика тенденцій платіжного шахрайства 2018 року”, пише PaySpace Magazine.
Крім того, заступник директора Асоціації ЕМА звернула увагу на те, що банки працюють над поліпшенням захисту своїх карт. Саме тому в минулому році серед кіберзлочинців в Україні найбільшою популярністю користувалася соціальна інженерія. При такому вигляді шахрайства злочинці використовують необізнаність самих власників карток у питаннях кібербезпеки.
Також представник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Євген Даценко заявив, що шахраї і далі продовжують використовувати в своїх цілях банкомати і термінали.
За його словами, найпопулярнішими способами крадіжки з використанням терміналів і банкоматів у шахраїв залишаються фішинг, скіммінг, а також новий вид – обман валідатора в терміналах (поповнення карти підробленою банкнотою). Використовуючи останній спосіб групі з шести людей вдалося за короткий час завдати шкоди в розмірі 1,5 млн гривень.
В цілому за минулий рік з 6 тисяч звернень до кіберполіції 2 тисячі стосувалися порушень з платіжними системами. Загальний збиток у минулому році склав 25 млн гривень, з них 16 млн гривень було відшкодовано, включаючи вилучене майно.