Коли чекати зв’язок 5G в Україні? Прогнози експертів

П’яте покоління зв’язку 5G в Україні з’явиться не раніше 2020 року.Про це заявив член правління Інтернет-асоціації України, радник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Глущенко, пише УНІАН.

“5G в Україні в 2019 році може існувати лише як тестова площадка. За чутками, “Київстар” щось намагається вже робити в цьому напрямку. Але я не вірю в 5G в найближчі п’ять років в Україні. У нас голосовий зв’язок і 3G є не скрізь. Тому Україна точно не буде флагманом з впровадження п’ятого покоління”, – підкреслив Глущенко.

За словами директора з розвитку бізнесу компанії Huawei Ukraine Олександра Сербіна, п’яте покоління в найближчому майбутньому не стане основною технологією зв’язку навіть у розвинених країнах.

“Я підкреслюю, що 5G не стане в найближчому майбутньому основною технологією. Вона не замінить собою LTE. Більш того, можна очікувати, що 4G залишатиметься основною технологією, якою користуватимуться звичайні користувачі, найменше, до 2025 року”, – сказав експерт.

Сербін також зазначив, що перші комерційні запуски технології в Україні відбудуться не раніше 2020 року.

“Мій прогноз, що до 2020 року буде фіналізовано стандарти, і відбудуться деякі комерційні запуски. Я вважаю, що Україна не повинна надто швидко рухатися, має сенс зачекати рік-два, коли технологія стане більш зрілою. Буде більше сценаріїв використання. І після цього Україна може запровадити 5G”, – вважає він.

Як відомо, наприкінці січня минулого року НКРЗІ продала ліцензії на 4G-зв’язок в діапазоні 2600 МГц трьом провідним операторам мобільного зв’язку – “Київстару”, Vodafone і lifecell за 2,456 мільярда гривень.

6 березня НКРЗІ продала частоти для 4G-зв’язку в діапазоні 1800 МГц компаніям “Київстар”, Vodafone і lifecell за 5,424 мільярда гривень. У квітні 2018 року оператори мобільного зв’язку запустили зв’язок четвертого покоління 4G на частотах 2600 МГц, а в липні – в основному діапазоні 1800 МГц.