Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся в статті, що таке програмне забезпечення для майнінгу криптовалют?

Раніше Cybercalm писав:

В продовження теми огляду усього можливого зловмисного ПЗ розповідаємо про “програмне забезпечення для майнінгу криптовалют”.

Що таке зловмисне програмне забезпечення для майнінгу криптовалют?

У видобутку криптовалют немає нічого незаконного, але для того, щоб придбати якомога більше валюти – будь то біткоїн, Monero, Etherium чи щось інше – деякі кіберзлочинці використовують зловмисне програмне забезпечення для таємного захоплення ПК.

Вважається, що одна з найбільших криптовалютних мереж – ботнет “Smominru” складається з понад 500 000 систем і заробила її операторам щонайменше 3,6 мільйона доларів.

Проблема для користувача зараженої системи полягає в тому, що їх система може бути сповільнена майже до повної зупинки під час видобутку криптовалюти, використовуючи великі шматки її переробної потужності – що для жертви виглядає так, ніби це відбувається без причини.

ПК та сервери Windows можуть використовуватися для видобутку криптовалют, але пристрої Internet of Things також є популярними мішенями для компрометації з метою незаконного придбання коштів. Відсутність безпеки та суттєво пов’язаний характер багатьох пристроїв IoT робить їх привабливими цілями для видобутку криптовалюти.

У наступній статті розглянемо, як доставляється зловмисне програмне забезпечення?

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Шахрайство, оманливий дизайн, або як торгові сайти змушують Вас витрачати більше?

Найпоширеніші схеми кіберзлочинців та способи захисту від них. Поради

Як користуватися спеціальними піктограмами програм на Вашому iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Як перемістити програми з бібліотеки додатків на головний екран на iPhone?– ІНСТРУКЦІЯ

Чим Вам загрожує підключення невідомих USB? Поради із захисту

Як зробити Chrome веб-браузером за замовчуванням на iPhone та iPad? – ІНСТРУКЦІЯ

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся з підбірки статей, як виникло шкідливе програмне забезпечення та які є його види, що таке комп’ютерний вірус, про усі види шкідливого ПЗ тощо.

До речі, дослідники розкрили подробиці про критичну уразливість в додатку Instagram для Android, експлуатація якої дозволяла віддаленим зловмисникам перехопити контроль над цільовим пристроєм шляхом відправки спеціально створеного зображення.

Цікаво знати, що кіберполіція затримала злочинну групу, яка за допомогою скімінгових пристроїв виготовляла дублікати банківських карток. Далі з цих карток знімали готівку. За це зловмисникам загрожує до 12 років ув’язнення.

Також після додавання до свого функціоналу аудіо-твітів для iOS у червні, Twitter зараз експериментує з ідеєю дозволити людям записувати та надсилати голосові повідомлення за допомогою прямих повідомлень.

Важливо знати, що хакерам вдалося обійти захист iOS 14 на пристроях, що базуються на процесорі Apple A9.