У 2018 році дослідник безпеки Braydon Fuller виявив серйозну уразливість в Bitcoin Core – ПЗ, на базі якого працює блокчейн біткоїнів.

Фулер повідомив розробників про проблему, і вони випустили виправлення, однак дослідник вирішив не повідомляти про уразливість громадськість, щоб уникнути можливих спроб її експлуатації.

Подробиці про проблему були опубліковані тільки минулого тижня, коли ця ж уразливість була виявлена іншим дослідником в іншій криптовалюті, що базується на старій, невиправленій версії коду протоколу Bitcoin.

Уразливість CVE-2018-17145, що отримала назву INVDoS, дозволяє здійснити класичну атаку відмови в обслуговуванні (DoS). Зловмисник може створити особливим чином сконфігурованої транзакцію, яка під час обробки вузлами (серверами) мережі Bitcoin може викликати неконтрольоване споживання пам’яті сервера, що призведе до аварійного завершення роботи системи.

За словами Фулера, уразливість дуже небезпечна, оскільки може привести до втрати коштів або доходів.

Крім вузлів мережі Bitcoin, які працюють на базі Bitcoin Core, INVDoS також зачіпає сервери, що працюють на Bcoin і Btcd. Крім того, до уразливості схильні криптовалюти Litecoin і Namecoin, що базуються на оригінальному протоколі Bitcoin.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.