Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся в статті, що таке троянське зловмисне програмне забезпечення?

Раніше Cybercalm писав:

В продовження теми огляду усього можливого зловмисного ПЗ розповідаємо про “троянське зловмисне програмне забезпечення”.

Що таке троянське зловмисне програмне забезпечення?

Одна з найпоширеніших форм зловмисного програмного забезпечення – троянський кінь – це форма шкідливого програмного забезпечення, яка часто маскується під законним інструментом.

Троянське зловмисне програмне забезпечення пробирається у Вашу систему – часто маскується під законний інструмент, як оновлення або завантаження Flash – тоді, потрапивши всередину Вашої системи, він починає свої атаки.

Після встановлення в системі, залежно від його можливостей, троян може потенційно отримувати доступ та захоплювати все – логіни та паролі , натискання клавіш, скріншоти, системну інформацію, банківські реквізити тощо – та таємно надсилати все це зловмисникам. Іноді троянець може навіть дозволити зловмисникам змінювати дані або вимикати захист від зловмисного програмного забезпечення.

Потужність троянських коней робить його корисним інструментом для всіх, від сольних хакерів, до злочинних банд, до державних спонсорських операцій, які беруть участь у повномасштабному шпигунстві.

У наступній статті розглянемо, що таке шпигунське програмне забезпечення?

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому варто дотримуватись максимальної приватності Вашого профілю і сторінки у соцмережах

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити екаунт TikTok? Поради

Нове сімейство троянських шкідливих програм виявили фахівці з кібербезпеки. Загроза поширюється через шкідливі торенти та використовує численні прийоми, щоб отримати якомога більше криптовалюти від жертв, та при цьому уникнути виявлення.

Також компанії Apple і Google оголосили, що в майбутніх версіях операційних систем iOS і Android буде реалізована система відстеження поширення COVID-19, для використання якої раніше була потрібна установка окремого додатка.

Зверніть увагу, як з’ясували фахівці компанії Palo Alto Networks, найчастіше зловмисники імітують сайти Microsoft, Facebook, Netflix, PayPal, Apple, Royal Bank of Canada, LinkedIn, Google, Apple iCloud, Bank of America, Dropbox, Amazon і Instagram.

До речі, Apple випадково дозволила шкідливій програмі Shlayer працювати на macOS. Шкідливе ПЗ було замасковано під оновлення для Adobe Flash Player і пройшло необхідну верифікацію в Mac App Store.

Співробітники Mozilla провели нове дослідження, яке підтвердило, що історія переглядів браузера дозволяє ідентифікувати користувачів. Вони з’ясували, що більшість користувачів слідують звичними схемами перегляду веб-сторінок, і це дозволяє онлайн-рекламодавцям створювати їх точні профілі.