Компанії Apple і Google оголосили, що в майбутніх версіях операційних систем iOS і Android буде реалізована система відстеження поширення COVID-19, для використання якої раніше була потрібна установка окремого додатка.

Про це йдеться у повідомленні The Verge.

Система використовує сигнали Bluetooth від смартфонів, які дозволили визначати, на скільки близько і протягом якої кількості часу два смартфона знаходилися поблизу один від одного без збору геолокаційних та ідентифікаційних даних користувача. Якщо один з власників смартфона виявиться інфікованим коронавірусом, система відправить push-повідомлення на інші смартфони, які беруть участь у програмі.

Раніше дана система вимагала установки додатка, розробленого державним органом охорони здоров’я, проте нова система “Експрес-повідомлення про вплив” (Exposure Notifications Express) дозволить органам охорони здоров’я відправляти повідомлення людям у зоні ризику без необхідності створювати і підтримувати свої додатки.

Як відзначили розробники, можливість підключення до системи без необхідності завантаження окремого додатка дозволить підвищити її ефективність, оскільки для роботи системи потрібна велика кількість людей, які разом використовують сигнали Bluetooth.

Замість розробки програми органам охорони здоров’я буде потрібно всього лише надати конфігураційний файл з інструкціями і контактною інформацією. На Android-смартфонах після згоди в участі в системі Exposure Notifications Express користувачеві буде потрібно завантажити автоматично згенерований додаток, власникам iPhone не потрібно завантажувати окремий додаток, опції конфігурації будуть доступні в налаштуваннях.

Відзначимо, що Apple вже випустила версію iOS 3.7 з поліпшеною системою повідомлень про COVID-19. На Android-смартфонах нововведення з’явиться з випуском оновлень Android, запланованих до релізу цього місяця.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?

Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ

Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?

10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android

Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ

Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.

Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.

Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року.  Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.

До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпекиЯк повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.

Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).