Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся в статті, що таке шпигунське програмне забезпечення?

Раніше Cybercalm писав:

В продовження теми огляду усього можливого зловмисного ПЗ розповідаємо про “шпигунське програмне забезпечення”.

Що таке шпигунське програмне забезпечення?

Шпигунське ПЗ – це програмне забезпечення, яке контролює дії, що виконуються на ПК та інших пристроях. Наприклад, історію веб-перегляду, використовувані додатки або надіслані повідомлення. Шпигунське програмне забезпечення може надходити як троянське зловмисне програмне забезпечення або завантажуватися на пристрої іншими способами.

Наприклад, хтось, завантажуючи панель інструментів для свого веб-браузера, може виявити, що він укомплектований шпигунським програмним забезпеченням для контролю за їхньою інтернет-активністю та використанням комп’ютера, або шкідливі рекламні оголошення можуть таємно скидати код на комп’ютер за допомогою завантаження з накопичувача.

У деяких випадках шпигунське програмне забезпечення активно продається як програмне забезпечення, розроблене для таких цілей, як моніторинг використання Інтернету дітьми, і призначене для явного ігнорування антивірусних та захисних програм. Однак існують різні випадки використання таких інструментів роботодавцями для шпигунства за діяльністю працівників та людей, які використовують шпигунські програми, щоб шпигувати за своєю сім’єю.

Шпигуни зловмисного програмного забезпечення Android для користувачів смартфонів і також оплачують їхні рахунки за телефон.
Група хакерів використовувала приманки Facebook, щоб обманювати жертв на завантаження шпигунських програм для Android.
Наприклад, хакери використовують готельний Wi-Fi, щоб шпигувати за гостями, красти дані.

У наступній статті розглянемо, що таке вимагацьке ПЗ?

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.