Ваш онлайн-шопінг на Різдво – ціль для кібершахраїв. Як вберегтися?

3 Переглядів 3 хв. читання
Woman makes Christmas shopping via smartphone in the online e-store

З наближенням новорічних свят мільйони людей купують подарунки рідним та близьким, а у сучасному світі більшість роблять покупки онлайн за допомогою своїх гаджетів.

Віртуальний шопінг через смартфон – не лише зручно для вас. Цим також коритуються шахраї, для яких мобільні пристрої уже давно є привабливою ціллю для атак, наголошують фахівці з кібербезпекки компанії ESET.

Ловлять на акційні SMS та інфіковані електронні листи

Існує багато способів викрадення даних облікових записів користувачів та їх особистої інформації, зокрема і даних платіжних карт. Завдяки широкому розповсюдженню соціальних мереж та смартфонів із доступом в Інтернет зловмисники часто використовують інфіковані електронні листи або SMS-повідомлення для здійснення фішингових атак.

Особливо велика кількість різних листів та повідомлень приходить перед новорічними святами, оскільки це пора знижок та акцій. При цьому, відрізнити легітимні повідомлення від інфікованих нелегко.

Шкідливі електронні листи чи повідомлення можуть містити посилання, які нібито ведуть користувача на сайт певної компанії, хоча насправді — це всього лише підробка, замаскована під оригінальний сайт. Зрештою, жертва переглядає шкідливу версію популярного сайту (в деяких випадках це мобільні додатки), модифікованого для крадіжки особистих даних.

Безкоштовний Wi-Fi теж несе небезпеку

Також мільйони людей щодня користуються безкоштовними точками доступу до Wi-Fi, при цьому працюючи з банківськими рахунками, особистою поштою або заходячи в соціальні мережі. Такі загальнодоступні точки доступу до мережі використовують застарілі та менш ефективні методи шифрування.

Коли жертва підключається до шкідливої точки доступу, яка налаштовується без особливих зусиль, кіберзлочинці можуть відстежувати трафік або налаштовувати фішингові сторінки з метою крадіжки логінів та паролів або ж персональної інформації. Тому більш надійним способом у таких ситуаціях є використання Інтернету згідно тарифного плану або домашньої мережі Wi-Fi.

Задля безпеки частіше оновлюйте операційну систему

Крім цього, під час здійснення онлайн-покупок за допомогою смартфонів варто дотримуватися базових правил безпечної роботи в мережі Інтернет. Зокрема регулярне оновлення операційної системи та іншого програмного забезпечення допоможе зменшити кількість уразливостей, через які хакери можуть інфікувати пристрої. Тоді як складні та унікальні паролі, а також використання двофакторної аутентифікації допоможуть захистити облікові записи Інтернет-банкінгу, пошти та соціальних мереж від небажаного втручання хакерів.

На додаток до цього, спеціалісти ESET рекомендують використовувати надійне рішення для багаторівневого захисту мобільних пристроїв, оскільки зловмисники постійно вдосконалюють свої шкідливі інструменти та шукають нові способи атак.

Поділитися