Американський виробник ігрової периферії компанія Razer ненавмисно розкрила приватну інформацію тисяч своїх клієнтів.

Про витік повідомив ІБ-експерт Боб Дьяченко, який виявив некоректно конфігурований хмарний кластер Elasticsearch, який відкривав доступ з інтернету до сегменту інфраструктури Razer.

База даних містила різну інформацію, яка може представляти інтерес для зловмисників, включаючи повні імена, адреси електронної пошти, номери телефонів, внутрішні ідентифікатори клієнтів, дані про замовлення. За оцінками Дьяченко, інцидент торкнувся приблизно 100 тис. клієнтів компанії. В Razer визнали факт витоку, але підкреслили, що важливі дані, такі як номери кредитних карт і паролі, не постраждали.

В цей час неясно, чи потрапила база даних до рук зловмисників, але інформація, що зберігалася в ній, може використовуватися для фішингових атак і соціальної інженерії. У зв’язку з цим Дьяченко рекомендує клієнтам Razer з уважністю ставитися до повідомлень, що приходять на телефон та електронну пошту, особливо до тих, в яких пропонується перейти на посилання на будь-який ресурс.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як обмежити перегляд небажаного контенту для дітей у TikTok? Поради для батьків

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як скопіювати файли на USB-накопичувач на Chromebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, виявили нову шпигунську кампанію проти користувачів Android, в рамках якої зловмисники поширюють “Pro-версію” TikTok. Шкідливе ПЗ здатне захоплювати контроль над базовими функціями пристрою – робити фотографії, читати і відправляти SMS-повідомлення, здійснювати телефонні дзвінки і запускати додатки.

Також співробітники компанії Facebook вручну переглядають запити на розкриття інформації користувачів, не перевіряючи електронні адреси тих, хто запитує доступ до порталів, призначених виключно для співробітників правоохоронних органів. Іншими словами, будь-хто, у кого є електронна адреса, може отримати доступ до порталів, де правоохоронні органи запитують дані про користувачів Facebook і WhatsApp.

З’явилася офіційно ОС Android 11, яка розповсюджується серед компаній-виробників смартфонів та розробників Android. Остання версія мобільної ОС Google фокусується на трьох ключових темах – людське життя, елементи керування та конфіденційність – і робить їх більш помітними на Вашому смартфоні.

Фахівці Колумбійського університету провели дослідження на предмет безпеки Android-додатків, і 306 додатків містили серйозні криптографічні уразливості. Найпоширенішими проблемами опинилися використання небезпечного генератора псевдовипадкових чисел, непрацюючі хеш-функції, використання режиму роботи CBC, повторне використання паролів (в тому числі ненадійних) тощо.

Уразливість BLURtooth можуть використовувати хакери для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth. За допомогою уразливості BLURtooth зловмисник може маніпулювати компонентом CTKD для перезапису ключів аутентифікації Bluetooth і таким чином отримати доступ до підтримуючих Bluetooth сервісів і додатків на тому ж пристрої.