Шкідливі розширення для Chrome використовують комп’ютери для майнінгу криптовалют

5 Переглядів 2 хв. читання

Нещодавно фахівці з безпеки компанії Radware провели дослідження і дійшли висновку, що всім користувачам Google Chrome загрожує величезна небезпека через розширення, а стати жертвою зловмисників можна через незнання найпростіших речей, пише iTech.

Як повідомляють експерти, вони провели дослідження інформаційного простору і з’ясували, що кожен користувач Google Chrome знаходиться в небезпеці до тих самих пір, поки «пошуковий гігант» не змінить свою політику.

У соціальній мережі Facebook було виявлено понад 200 спільнот, які пропонують користувачам взяти участь у різного роду конкурсах, а щоб стати їх учасниками необхідно перейти за посиланням і з офіційного магазину додатків для популярного веб-браузера встановити собі певний додаток.

Перейшовши у магазин розширень Chrome Store, користувач натрапляє на шкідливі додатки. У магазині зловмисники спеціально пропонували користувачам завантажити три доповнення для веб-браузера, які відразу після установки почали майнінг криптовалют, тобто навантажувати процесор і відеокарту, але не повністю, щоб власники комп’ютерів і ноутбуків не помітили нічого підозрілого. Крім того, у двох розширеннях фахівцям вдалося виявити спеціальний код, який відповідає за перехоплення листування та інших даних з соцмереж Facebook і Instagram. Вся ця інформація передавалася третім особам.

Всього, за даними дослідників, жертвами хакерів стали більше 100 тисяч чоловік, всі з яких перейшли по шкідливим посиланнях в соцмережі Facebook і завантажили собі модифіковані версії популярних додатків, в тому числі для відеохостингу YouTube. Користувачі отримували доступ до всіх обіцяних функцій, але при цьому «добровільно» віддавали свою особисту переписку і потужність комп’ютера у якості плати.

Поділитися