“Видає себе за інший додаток та відображає рекламу”: які програми шкодили найбільше у грудні 2018 року?

Рейтинг розповсюдження комп’ютерних загроз у грудні 2018 року представила компанія ESET. За даними, отриманими спеціалістами вірусної лабораторії ESET за допомогою системи швидкого сповіщення ESET Live Grid, найбільш активним в Україні залишається програмне забезпечення, яке перенаправляє жертву на інфіковані сайти, рекламне програмне забезпечення та загрози для прихованого видобутку криптовалюти.

Лідером в українському рейтингу шкідливих програм у грудні 2018 року стала загроза SMB/Exploit.DoublePulsar (9.41%), яка запобігала використанню уразливих систем шкідливим програмним забезпеченням Win32/Exploit.CVE-2017-0147.A та Win32/Filecoder.WannaCryptor.

Другу позицію зайняла загроза Win32/MediaGet (5.19%). Шкідлива програма після потрапляння на комп’ютер жертви могла встановлювати розширення браузера, додавати файли для запуску під час завантаження системи та проникати в інші процеси пристрою. Кіберзлочинці найчастіше використовували загрозу для завантаження шкідливих додатків, наприклад, рекламного програмного забезпечення.

Активними також залишалися шкідливі програми, призначені для показу рекламних повідомлень. Зокрема найвищий рівень поширення продемонстрували загрози JS/Adware.Agent.AA (3.63 %) та Win32/AdWare.FileTour (2.26 %). Це шкідливе програмного забезпечення також може встановлювати додаткові програми, які містять рекламу. Інфікування подібними загрозами, зазвичай, відбувається в процесі інсталяції безкоштовного програмного забезпечення (програм для завантаження, запису та поширення відео та програм для перегляду PDF-файлів).

Ще одним популярним видом діяльності кіберзлочинців було використання шкідливого програмного забезпечення, яке перенаправляє користувачів на ресурси зі шкідливим програмним забезпеченням. Найпопулярнішою програмою такого типу стала загроза HTML/ScrInject (3.41%), код якої, зазвичай, вбудований у HTML-сторінки.

Одну з останніх позицій зайняла загроза Android/Hiddad (1.58%), яка націлена на мобільні пристрої. Троянська програма видає себе за додаток для завантаження відео з YouTube. Після отримання прав адміністратора додаток починає відображати рекламу і вимагає поставити йому п’ять “зірок” у магазині GooglePlay.

ТОП-10 шкідливих програм в Україні: грудень, 2018

blank