Apple відклала впровадження нових заходів щодо конфіденційності, які були спрямовані на заборону програмам та веб-сайтам відстежувати людей в Інтернеті без їх згоди. Зміни також означають, що програмі доведеться запитати дозволу користувача на доступ до ідентифікатора відстеження реклами на iPhone або iPad.

Нова політика конфіденційності мала бути запроваджена в останньому оновленні iOS 14 восени. Але Apple заявила, що зміни відклали до початку 2021 року, щоб дати розробникам додатків та веб-сайтам більше часу для адаптації своїх послуг, пише ВВС.

Команда Facebook у свою чергу повідомила, що більше не буде збирати ідентифікатори відстеження реклами користувачів на iOS 14, і що план Apple змусив її прийняти це рішення.

Що змінює Apple?

Пристрої Apple, такі як iPhone, iPad та Apple TV box, мають унікальний ідентифікатор, відомий як “ідентифікатор рекламодавців” (IDAF). Він може допомогти програмам контролювати ефективність рекламної кампанії. Наприклад, ідентифікатор показує, чи завантажували програму після перегляду реклами. Android має подібний інструмент, відомий як Android Advertising ID (AAID).

Однак, як тільки оновлення буде активоване в 2021 році, нова функція буде вимкнена за замовчуванням, і рекламодавці повинні будуть запитувати дозвіл на доступ до неї.
Додатки також повинні запитати дозволу для відстеження того, що люди роблять у додатках та на веб-сайтах, які належать іншим компаніям. Крім того, після виходу iOS 14 восени додатки повинні повідомити, які дані вони збирають і як вони відстежують людей у App Store.

Що ще змінюється?

Apple оновлює свої “віджети” – блоки, що відображають зменшене, невелике вікно програми – так, щоб їх можна було розмістити серед ярликів інших програм.

Компанія також випускає нову програму під назвою Translate, яка здійснює переклади мов в автономному режимі, пропонуючи альтернативу Google Translate.
Для початку він підтримуватиме 11 мов, включаючи англійську, французьку, німецьку та арабську. Також користувачі зможуть встановити сторонні програми електронної пошти та веб-браузера за замовчуванням у iOS, а не власне програмне забезпечення Apple.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Чому варто дотримуватись максимальної приватності Вашого профілю і сторінки у соцмережах

10 кращих застосунків для Android та iOS, які допоможуть Вам у навчанні

Чому слід оновлювати програмне забезпечення? Поради

Як заблокувати небажаний контакт у Facebook? – ІНСТРУКЦІЯ

Як зупинити відстеження небажаними програмами Вашої точної геолокації? ІНСТРУКЦІЯ

Як захистити екаунт TikTok? Поради

Нове сімейство троянських шкідливих програм виявили фахівці з кібербезпеки. Загроза поширюється через шкідливі торенти та використовує численні прийоми, щоб отримати якомога більше криптовалюти від жертв, та при цьому уникнути виявлення.

Також компанії Apple і Google оголосили, що в майбутніх версіях операційних систем iOS і Android буде реалізована система відстеження поширення COVID-19, для використання якої раніше була потрібна установка окремого додатка.

Зверніть увагу, як з’ясували фахівці компанії Palo Alto Networks, найчастіше зловмисники імітують сайти Microsoft, Facebook, Netflix, PayPal, Apple, Royal Bank of Canada, LinkedIn, Google, Apple iCloud, Bank of America, Dropbox, Amazon і Instagram.

До речі, Apple випадково дозволила шкідливій програмі Shlayer працювати на macOS. Шкідливе ПЗ було замасковано під оновлення для Adobe Flash Player і пройшло необхідну верифікацію в Mac App Store.

Співробітники Mozilla провели нове дослідження, яке підтвердило, що історія переглядів браузера дозволяє ідентифікувати користувачів. Вони з’ясували, що більшість користувачів слідують звичними схемами перегляду веб-сторінок, і це дозволяє онлайн-рекламодавцям створювати їх точні профілі.