Співробітники Mozilla провели нове дослідження, яке підтвердило, що історія переглядів браузера дозволяє ідентифікувати користувачів. Вони з’ясували, що більшість користувачів слідують звичними схемами перегляду веб-сторінок, і це дозволяє онлайн-рекламодавцям створювати їх точні профілі.

В рамках експерименту були проаналізовані 52 тис. профілів відвідувань користувачів, які можуть бути доступними третім особам і web-сайтам. Експерти вважають історію веб-браузера не “невинною” інформацією. В руках фахівців дані можуть виявитися сильним інструментом для створення “цифрового образу” користувача.

Експеримент Mozilla тривав два тижні. Отримана за перший тиждень інформація зіставлялася з даними за другий часовий відрізок. В результаті вдалося здійснити повторну ідентифікацію 50% користувачів, які відвідували 50 і більше сайтів. Якщо ж користувачі заходили на 150 і більше сайтів, успішна повторна ідентифікація фіксувалася в 80% випадків. У перевірці використовувалися 10 тис. веб-ресурсів для симуляції даних, доступ до яких є у великих провайдерів контента, таких як Google, Facebook і Verizon.

Дослідження показало, що власники великих ресурсів можуть з досить високою точністю ідентифікувати користувачів. Наприклад це можуть робити Google і Facebook, віджети яких часто розміщуються на сторонніх сайтах. Вони здатні здійснювати повторну ідентифікацію користувачів з точністю до 80%.

Фахівці роблять висновок, що користувачам давно пора усвідомити, що до історії браузера потрібно ставитися з тієї ж серйозністю, яку вимагають будь-які інші конфіденційні дані.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як захиститися від незаконного криптомайнінгу?

Як швидко знайти системні налаштування у Windows 10? – ІНСТРУКЦІЯ

Як допомогти Gmail розпізнавати спам та заблокувати небажані листи?

10 кращих додатків для обміну повідомленнями на Android

Як поділитися своїм місцезнаходженням з друзями на iOS і Android? ІНСТРУКЦІЯ

Як відформатувати текст у Google Таблицях? ІНСТРУКЦІЯ

Фішингову кампанію з використанням бренду Netflix виявили фахівці з кібербезпеки. Зловмисники розсилають користувачам листи з повідомленням про заборгованість і вимогою змінити платіжні дані для продовження підписки.

Також сервіс “Карти” від Google зараз активно удосконалюють, щоб полегшити розрізнення природних особливостей навколишнього середовища – щоб люди могли побачити з великою точністю, де розташовані гірські крижані шапки, пустелі, пляжі чи густі ліси. За даними Google, нові “Карти” будуть доступні у 220 країнах та окремих територіях, які зараз підтримуються програмою – “від найбільших мегаполісів до малих селищ”.

Зверніть увагу, щойно відкритий дослідниками P2P-ботнет уразив щонайменше 500 урядових та корпоративних серверів SSH протягом 2020 року.  Фірма з кібербезпеки Guardicore опублікувала дослідження FritzFrog, однорангового (P2P) ботнету, який було виявлено за допомогою устаткування компанії з січня цього року.

До речі, Huawei підтвердила, що Android-пристрої її виробництва як і раніше будуть отримувати оновлення функціоналу та патчі безпекиЯк повідомили представники Huawei порталу Huawei Central, компанія продовжить оновлювати свої смартфони (в тому числі Honor) з передвстановленим магазином додатків Google Play і Huawei Mobile Services.

Microsoft випустила позапланове оновлення KB4578013, що виправляє дві уразливості підвищення привілеїв в сервісі віддаленого доступу (Windows Remote Access).