6 комп’ютерних шумів, які ви ніколи не повинні ігнорувати

73 Переглядів 6 хв. читання

У минулому комп’ютери видавали всілякі механічні та електронні звуки, що було нормальною частиною їхньої роботи, але є деякі звуки, які сучасний комп’ютер не повинен видавати ніколи. Якщо ви чуєте будь-який з них, зверніть увагу!

1. Завивання: Іноді доброякісне, іноді ні

Високочастотне завивання може бути еквівалентом того, що ваш комп’ютер каже: “У мене стрес!”. Зазвичай це симптом котушкового виття, яке виникає, коли електричні компоненти вібрують під навантаженням. Найчастіше це доброякісне явище, але воно може вказувати на неякісні компоненти, які можуть вийти з ладу раніше, ніж очікувалося.

Якщо ви чуєте виття котушки лише під час високого навантаження (наприклад, при рендерингу відео), то, ймовірно, немає про що турбуватися, а якщо ви чуєте його під час гри, то, ймовірно, вам потрібно увімкнути V-синхронізацію або іншу форму обмежувача частоти кадрів, щоб ваш комп’ютер не рендерив надто багато кадрів. Однак, якщо ви чуєте постійний скрегіт котушки від компонента, можливо, варто замінити його за гарантією або звернутися до фахівця для перевірки.

2. Гудіння вентиляторів: вони виходять з ладу

Заспокійливий білий шум комп’ютерних вентиляторів зазвичай є добрим знаком. Це означає, що ваша система добре охолоджується. Однак, коли цей заспокійливий шум перетворюється на дзижчання дрона, у вас проблема. Часто це пов’язано з накопиченням пилу на лопатях вентиляторів або зношеністю підшипників, що робить їх менш ефективними і більш чутними.

Візьміть балончик зі стисненим повітрям і добре почистіть вентилятори, а якщо це не допоможе, їх заміна зазвичай коштує не так дорого. Якщо вентилятори вашого графічного або процесорного кулера видають нудотні механічні звуки, їх ремонт або заміна може бути трохи більш нудною справою. Але якщо вони взагалі перестануть працювати, ви пошкодуєте, що не подбали про проблему раніше!

3. Вентилятори, що цокають: вони нагнітають щось окрім повітря

Якщо ваш вентилятор цокає, як метроном, це не означає, що він не збирається припиняти роботу – це може означати, що лопаті вентилятора б’ються об щось, наприклад, об дріт. Якщо не полагодити вентилятор, він може вийти з ладу, залишивши компоненти без належного охолодження.

Читайте також: 5 шляхів, як прямі сонячні промені можуть пошкодити ваш ноутбук

У деяких випадках вентилятор може перерізати дріт, що може призвести до короткого замикання або навіть пожежі. Відкрийте пристрій і переконайтеся, що немає жодних перешкод.

4. Клацання жорсткого диску: негайно створіть резервну копію даних

Якщо у вас комп’ютер без механічних жорстких дисків, а лише з твердотільними накопичувачами, вони не клацатимуть, оскільки в них немає рухомих частин. Якщо ви чуєте клацання, це, швидше за все, проблема з вентиляторами.

Але якщо у вас механічний жорсткий диск і ви чуєте клацання, вам слід занепокоїтися. Клацання, яке лунає з жорсткого диска, схоже на передсмертний крик корабля, що тоне. Це чіткий індикатор того, що ваш жорсткий диск виходить з ладу. Негайно створіть резервну копію даних і  замініть жорсткий диск.

Це лише питання часу, коли він вийде з ладу разом з вашими даними.

5. Тріск, клацання і хлопання (особливо в ноутбуках)

Якщо ви чуєте ці звуки, особливо в ноутбуці, це може бути пов’язано з тепловим розширенням і стисканням внутрішніх деталей. Випадковий стогін або скрип – це одне, особливо якщо ваш комп’ютер або монітор нагрівається в холодному приміщенні (або, навпаки, охолоджується після закінчення ігрової сесії тощо).

Читайте також: Наскільки шкідливі перебої в електропостачанні для моїх гаджетів?

Хоча певний рівень цих шумів є нормальним, будь-яка значна зміна повинна викликати занепокоєння. Це може бути пов’язано з пошкодженням конструкції або ослабленням компонентів, особливо якщо комп’ютер, що протестує, є ноутбуком.

Гучний хлопок, скрип або клацання, коли ви працюєте з шарніром екрану, є великим попереджувальним знаком, і це є поширеною причиною несправності ноутбука. Якщо ваш шарнір починає скрипіти, зробіть все можливе, щоб звести до мінімуму кількість відкриттів і закриттів кришки. Найкраще віддати пристрій на перевірку професіоналу.

6. Свист або шипіння: Щось відбувається

Свист і шипіння особливо небезпечні. Слабкий скрегіт котушки – це одне, але якщо ваш комп’ютер починає видавати виразний високочастотний свист, наче всередині нього захований крихітний чайник, час негайно вживати заходів. Те ж саме стосується будь-якого шиплячого звуку.

Читайте також: Шість поганих звичок, які можуть “вбити” Ваш комп’ютер

Якщо батарея вашого ноутбука або блок живлення настільного комп’ютера починає видавати ці звуки, негайно вимкніть пристрій і від’єднайте його від розетки. Ці звуки часто вказують на проблеми з електрикою, які можуть призвести до пожежі. Зверніться до виробника або до професійного сервісного центру для негайної перевірки. Якщо ви сумніваєтеся, винесіть ноутбук з офісу або будинку і покладіть його у вогнетривкий контейнер.

Наші комп’ютери зазвичай повідомляють нам, коли їм погано. Ці звуки – ваше перше попередження про те, що настав час зазирнути під капот, перш ніж незначна проблема перетвориться на серйозну поломку. Невелика проактивна турбота може допомогти уникнути збоїв у роботі системи та потенційної втрати даних. Тому наступного разу, коли ваш комп’ютер почне грати власну музику, не вимикайте його. Можливо, він намагається сказати вам щось важливе.

Джерело: How To Geek

Поділитися