Як перевірити, чи Ваш роутер досі підтримується виробником і для нього доступні оновлення безпеки, дізнайтесь зі статті.
Чому оновлення прошивки дуже важливі?
Оновлення прошивок маршрутизаторів мають дуже важливе значення для безпеки. У типових сценаріях використання бездротовий роутер є єдиним пристроєм, підключеним безпосередньо до Інтернету. Він грає роль фаєрвола і захищає інші пристрої в мережі від прямого вхідного трафіку за допомогою механізму перетворення мережевих адрес (Network Address Translation, NAT).
Якщо роутер має уразливості, то він може бути заражений шкідливим ПЗ і може стати частиною ботнету. Відключення віддаленого доступу до роутера є критично важливою рекомендацією безпеки, оскільки даний захід дозволяє заборонити доступ до адміністративного інтерфейсу з Інтернету.
На жаль, багато маршрутизаторів не вміють автоматично встановлювати оновлення безпеки, це повинен робити користувач в ручному режимі. Встановити оновлення можна з веб-інтерфейсу роутера або через мобільний додаток, якщо роутер пропонує таку можливість.
Чому виробники роутерів рідко випускають оновлення?
Якщо в роутері виявляється проблема безпеки – неважливо дослідниками або кіберзлочинцями – власники пристрою абсолютно логічно хочуть встановити оновлення безпеки, щоб їх пристрій не стало частиною ботнету. Однак насправді оновлення безпеки для роутерів доступні далеко не завжди.
Читайте також: 6 ознак того, що пора оновити Wi-Fi роутер
Виробники не зобов’язані оновлювати маршрутизатори вічно або протягом певного часу. Багато компаній випускають велику кількість різних моделей маршрутизаторів. Для виправлення уразливості на різних роутерах з різними прошивками потрібно дуже багато часу і зусиль.
Крім того, ринок роутерів висококонкурентний. Щоб випустити життєздатний на ринку продукт виробникам доводиться оптимізувати витрати. Довгострокова підтримка не є пріоритетним критерієм вибору роутерів для багатьох споживачів, тому виробники можуть економити на розширених оновлення безпеки.
Як перевірити статус підтримки свого роутера?
Щоб це з’ясувати статус підтримки, потрібно відвідати офіційний веб-сайт виробника пристрою. Подивіться на корпус роутера і знайдіть точну модель пристрою. Вона знадобиться, щоб перевірити поточний статус підтримки маршрутизатора.
- Apple: базові станції AirPort досі отримують оновлення прошивки, хоча компанія вже припинила виробництво цих пристроїв.
- Asus: на офіційному сайті компанії постійно оновлюється список продуктів з вичерпаним терміном підтримки. Пристрої, перелічені в списку, більше не отримують оновлення прошивки.
- Cisco: компанія на своєму сайті публікує список продуктів, які більше не підтримуються і виведені з продажу.
- D-Link: на сайті компанії опублікований список застарілих продуктів, які більше не отримують оновлення безпеки.
- Google: бездротові роутери від Google з’явилися відносно нещодавно і поки всі вони отримують оновлення. Тим не менш, компанія, схоже, більше не публікує список актуальних прошивок на своєму сайті.
- Huawei: компанія публікує список застарілих продуктів на сторінці підтримки Життєвий цикл.
- Keenetic: гарантійний термін і підтримка для моделей Keenetic (з індексом KN-xxxx) доступний на сторінці Центру підтримки. На сайті розробника також доступна Таблиця актуальних версій KeeneticOS.
- Linksys: Linksys пропонує список застарілих продуктів на трьох сторінках.
- Netgear: як не парадоксально, але Netgear не передбачила список підтримуються продуктів. У мережі доступний неофіційний список від компанії-партнера, який може бути неповним.
- Mikrotik: пристрої, зняті з виробництва, представлені в секції Archived каталогу продуктів.
- TP-Link: на офіційному сайті доступний список моделей, знятих з виробництва, і їх рекомендована заміна.
- ZTE: на сайті компанії представлений повний список застарілих продуктів.
- Zyxel: на сайті компанії представлений повний список застарілих продуктів.
- Zyxel Keenetic: гарантійний термін і підтримка для моделей Zyxel Keenetic (знятих з виробництва) доступний на сторінці Центру підтримки. На сайті розробника також доступна Таблиця актуальних версій KeeneticOS.
Якщо виробник Вашого пристрою не зазначений у списку, відвідайте його офіційний сайт і пошукайте список пристроїв, які не підтримується виробником, чи навпаки – тих, що підтримуються.