Microsoft почала інформувати користувачів про швидке припинення підтримки Windows 7, яке відбудеться 14 січня 2020 року. Оновлення, яке включає ці повідомлення, вже отримують користувачі “сімки” у всьому світі, пише Сегодня.

Після установки патча для Windows 7 користувач раз на місяць буде отримувати “смертельне” повідомлення про те, що після 10 років підтримки дні “сімки” добігають кінця. Такими формулюваннями корпорація змушує користувачів задуматися про перехід на більш нові та сучасні операційні системи, щоб забезпечити безпеку своїх комп’ютерів.

У самому сповіщенні є посилання на microsoft.com/windows7, де описуються переваги Windows 10 і рекомендовані вимоги до комп’ютера, щоб її запустити. Варто також відзначити, що подібне повідомлення можна відключити зовсім, просто поставивши галочку навпроти пункту “більше не нагадувати”.

Згідно з даними StatCounter, Windows 7, як і раніше використовується на 33,89% настільних комп’ютерів по всьому світу. Очікується, що ця цифра значно скоротиться, коли Microsoft припинить підтримку ОС, а користувачі оновляться до Windows 10, частка якої на ринку Windows вже становить 54,78%.

Дослідники компанії Imperva з’ясували, що додаток “Google Фото” містить критичну вразливість, яка за наявності певних навичок у зловмисника дозволяла розкрити ідентифікаційні дані жертви та її близьких, в тому числі відомості про місця та час перебування.

Також Intel випустила оновлення драйверів для графічних чипів, яке усуває два десятка уразливостей різного ступеня небезпеки. Уразливості давали змогу зловмисникам підвищувати привілеї в локальній системі, красти дані або виводити пристрій з ладу. Однак обов’язковою умовою є локальний доступ до комп’ютерної системи.

Окрім цього, Intel попереджає користувачів Windows 10 про небезпеку застарілих графічних драйверів, у яких присутні серйозні уразливості. Корпорація рекомендує: драйвери необхідно оновлювати, встановивши всі патчі, які Intel випустила за минулий рік.