Компанія Twitter була створена 13 років тому, 21 березня 2006 року. А через кілька місяців відбувся офіційний реліз мікроблогу. Редакція PaySpace Magazine опублікувала десять цікавих фактів про Twitter.

Факт перший: Twitter не повинен був з’явитися

Спочатку автори мікроблогу створювали веб-ресурс для публікації аудіозаписів. Але через повільне зростання і невдоволення інвесторів, вони змушені були змінити напрямок діяльності. Всього за один день мозкового штурму розробникам вдалося знайти нову ідею. І ось ми святкуємо її 13-річчя.

Факт другий: Twitter любить баскетбол

На логотипі Twitter зображена пташка Ларрі – Larry Bird. Гра слів наводить нас до знаменитого баскетболіста Ларрі Берду, гравцеві команди “Бостон Селтікс”.

Факт третій: твічити, джитити, чи все-таки твітити?

Спочатку проект збиралися назвати Twitch або Jitter. Але Оксфордський словник вчасно опинився під рукою. Однак команда ще довго сумнівалася у правильності вибору. Адже Twit в перекладі з англійської означає “дурень”.

Факт четвертий: три роки, два місяці і один день

Саме стільки часу знадобилося, щоб зібрати в мікроблозі 1 млрд твітів. Тепер стільки повідомлень набереться всього за два дні. Сьогодні соціальна мережа налічує 336 млн. активних користувачів на місяць. Найчастіше це чоловіки до 35 років. У 80% випадків вони твітять зі смартфона.

Факт п’ятий: Twitter не продається

Особливо, якщо покупець – Facebook. Марк Цукерберг принаймні двічі пропонував поглинути мікроблог. І обидва рази отримав відмову.

Факт шостий: Twitter продає

Соцмережа неодноразово робила спроби стати комерційної. Крім реклами з’явився функціонал для торгівлі, в тому числі і кнопка “купити”. Однак проіснував він недовго. Про те, що Twitter “вбиває” один зі своїх амбітних проектів стало відомо в січні 2017 року. Однак, відмовившись від кнопки “купити”, соцмережа продовжує підтримувати грошові перекази на благодійність.

Факт сьомий: хрещений батько хештега

Вперше твіт з хештегом був відправлений 23 серпня 2007 року. Кріс Мессіна запропонував використовувати його для угруповання повідомлень. Тепер його вважають хрещеним батьком тенденції відзначати твіти, яка згодом перекинулася і на інші соцмережі.

Факт восьмий: хто найпопулярніший

Першим користувачем соцмережі, якому вдалося зібрати 1 млн передплатників, став Ештон Катчер.

Факт дев’ятий: чим Twitter відрізняється від інших соцмереж

Давайте порівняємо, як буде виглядати один і той же пост в різних соціальних мережах:

  • Twitter: Я їм пончик
  • Facebook: Я люблю пончики
  • LinkedIn: Мої навички включають поїдання пончиків
  • Instagram: А ось вінтажна фітографія мого пончика
  • Youtube: Подивіться, як я їм пончик
  • Pinterest: ділюся рецептом пончиків

Факт десятий: твіт зірки #

Користувачі знайшли універсальний спосіб зробити свій твіт крутим. Щоб уподібнитися рок-музиканту, який залишаючи сцену, кидає мікрофон на підлогу, достатньо поставити в кінці повідомлення порожній хештег.

До речі, компанія Twitter оголосила про запуск нової програми Twttr, за допомогою якої соціальна мережа буде тестувати експериментальні опції.

Нагадаємо, Twitter прибрав баг, який існував у додатку соцмережі для Android-пристроїв протягом чотирьох років, – з 3 листопада 2014 року.

Також спеціалісти антивірусної компанії Trend Micro виявили новий тип вірусного програмного забезпечення. Цього разу інструментом для розповсюдження вірусів стали меми, які публікуються через Twitter.