23% користувачів нічого не роблять для захисту персональних даних. Такі результати дослідження антивірусної компанії ESET щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

Респондентам запропонували відповісти на питання “Що ви робите для захисту своїх даних?”. Користувач міг відзначити кілька варіантів. З’ясувалося, що безпека і конфіденційність особистої інформації хвилює більшість інтернет-користувачів.

Так, 17% опитаних видаляють історію пошукових запитів, 15% заклеюють веб-камеру, щоб хакери і зловмисники не могли за ними підглядати. 14% користувачів не вводять дані від кредитних карток навіть на офіційних сайтах, а 11% регулярно очищають повідомлення в листуванні.

Деяких інтернет-користувачів нав’язлива реклама хвилює не менше безпеки, тому вони вказують тимчасові e-mail при реєстрації, щоб не отримувати спам (13%). Ще 7% зберігають особисті фото і відео в альбомах з паролями.

Однак майже чверть опитаних (23%) нічого не роблять для захисту інформації, тому що їм нема чого приховувати.

Недбале ставлення до безпеки персональних даних – приватних фото, листування, логінів і паролів, історії браузера – може бути викликано недостатньою поінформованістю про масштаби проблеми, зазначають експерти.

Причиною також може бути відсутність негативного досвіду, пов’язаного з крадіжкою особистих відомостей або з вимаганням викупу після зараження шифратором. Однак фахівці радять не нехтувати правилами безпеки та уважніше ставитися до збереження конфіденційності персональних даних.

Нагадаємо, що шахраї крадуть облікові записи Steam, використовуючи для цього спеціально розроблений сайт з “безкоштовними роздаванням ігор”. За допомогою вкрадених екаунтів зловмисники намагаються заманити нових жертв.

Також у браузері Chrome з’явиться функція перевірки паролів, яка значно підвищить безпеку користування. Поки що нововведення  призначено лише для настільної версії, але у майбутньому може бути перенесено і до мобільної.

Стало відомо, що дослідники з компанії Avanan, що займається питаннями безпеки електронної пошти, виявили нову фішингову кампанію. Зловмисники за допомогою повідомлень голосової пошти Microsoft Voicemail намагаються змусити жертву відкрити вкладення HTML, що перенаправляє на фішингові web-сторінки.

Окрім цього, більшість мобільних дзвінків у всьому світі здійснюються за стандартом Global System for Mobile Communications. Дослідники виявили недолік стандарту GSM, який дозволяє хакерам слухати Ваші дзвінки.

Microsoft не заперечує, що працівники компанії та підрядні організації можуть прослуховувати аудіозаписи розмов Skype і запити Cortana. Як видалити свою конфіденційну інформацію із серверів Microsft, йдеться у статті.