Хакери, які працюють на Міністерство державної безпеки КНР, проникли в мережі восьми найбільших технологічних сервіс-провайдерів з метою викрадення комерційних таємниць їх клієнтів.

Про це інформагентству Reuters повідомили джерела, що володіють інформацією про інциденти.

Кібершпигунська операція, яка тривала протягом кількох років, отримала назву Cloud Hopper.

Так, у грудні минулого року Міністерство юстиції США висунуло звинувачення двом громадянам КНР у викраденні інтелектуальної власності західних компаній в інтересах китайської економіки. Тоді повідомлялося, що жертвами кібершпигунів стали Hewlett Packard Enterprise і IBM. Тепер же Reuters змогло називати ще шість організацій, чия інтелектуальна власність витекла в Китай.

Крім Hewlett Packard Enterprise і IBM, жертвами кібершпигунів стали Fujitsu, Tata Consultancy Services, NTT Data, Dimension Data, Computer Sciences Corporation і DXC Technology (належить Hewlett Packard Enterprise).

Від дій зловмисників також постраждали понад десять клієнтів цих компаній, в тому числі шведська телекомунікаційна компанія Ericsson, американська оборонна кораблебудівна компанія Huntington Ingalls Industries і сервіс бронювання квитків Sabre.

Reuters не вдалося встановити повний масштаб завданої шкоди, а багато жертв не змогли визначити, яка інформація була викрадена.

До речі, компанія Microsoft повідомила про створення OneDrive Personal Vault, – нової функції хмарного сховища OneDrive, яка дозволить убезпечити особливо важливі файли за допомогою додаткових рівнів захисту.

Також компанія Mozilla запустила проект Track This, який ускладнює рекламне відстеження завдяки відкриттю великої кількості непов’язаних сайтів в Інтернеті.

Окрім цього, менеджер завантажень в Safari у iOS 13 перетворює штатний веб-браузер у просунутий інструмент, що дозволяє досягнути максимуму у роботі з Інтернетом.