Компанія Mozilla запустила проект Track This, який ускладнює рекламне відстеження завдяки відкриттю великої кількості непов’язаних сайтів в Інтернеті.

Як відомо, масове відкриття непов’язаних сайтів у браузері спотворює рекламний профіль користувача. Цю концепцію використовують різні браузерні розширення для обману рекламних мереж, наприклад AdNauseam.

Рекламні компанії використовують інформацію про відвідані сайти, пошукові запити та інші взаємодії з веб-ресурсами для створення унікального профілю користувача, який використовується для рекламних цілей. Чим більше релевантних даних отримає рекламна мережа, тим точніше буде створений профіль.

Проект Track This дозволяє запустити 100 різних веб-сайтів у вкладках браузера, щоб додати до профілю інформацію, яка не відповідає інтересам користувача.

Ефективність Track This буде мінімальною, якщо сайти, які Ви відвідуєте, використовують різні провайдери рекламного контенту.

Основні моменти щодо використання Track This:

  • Експеримент працює найкраще, якщо не використовуються інструменти для блокування контенту.
  • Після запуску експерименту користувач буде отримувати нерелевантні оголошення, наприклад чоловікові можуть показуватися оголошення для жінок і навпаки.
  • Ефективність експерименту залежить від рекламних сервісів і трекерів, які використовують на обраних Вами 100 сайтах.

Перед запуском експерименту Mozilla рекомендує переконатися, що прогрес Вашої роботи в браузері був збережений. Використовувати Track This слід у Вашому основному браузері, тому що рекламні профілі зазвичай прив’язані до веб-оглядача профілів.

Track This вже має чотири готових профілі, кожен з яких прив’язаний до 100 сайтів. Наявні такі профілі: 1) Хайпожер (Hyperbeast); 2) Мажор (Filthy Rich); 3) Кінець світу (Doomsday) і 4) Лідер думок (Influencer).

При виборі профілю відкривається сторінка з попередженням про те, що після натискання кнопки в браузері буде відкрито 100 вкладок. Після підтвердження дії в браузері відкриється 100 різних сайтів. Вам потрібно буде їх закрити вручну після відкриття – для цього можна скористатися опціями контекстного меню на панелі вкладок “Закрити вкладки праворуч/ліворуч”.

Рекламні мережі оброблять нові сайти і додадуть їх в Ваш профіль. Через деякий час Ви почнете бачити нові рекламні оголошення, які засновані на тематиці відкритих сайтів.

Нагадаємо, за останній квартал відбулося 26-відсоткове збільшення використання шкідливих URL-адрес, які здаються кінцевому користувачу легітимними через HTTPS-протокол, тоді як популярність традиційного розповсюдження електронної пошти зі зловмисним програмним забезпеченням неухильно падає.

Також через баг у Windows 10 вимикання комп’ютера і вмикання сплячого режиму відбувається набагато повільніше, ніж повинно. У деяких випадках на вимикання системі потрібно до двох хвилин.

Окрім цього, серед легальних програм можуть бути знайдені потужні шкідливі програми, які називаються MobOk, які ховаються в нібито законних додатках для редагування фотографій, доступних у магазині Google Play.