Майже півмільйона гривень вкрали зловмисники з банківських карток за допомогою скімера

Кіберполіція України викрила групу осіб, які за допомогою спеціального технічного обладнання спустошували банківські рахунки громадян. Використовуючи скімер, зловмисники незаконно копіювали дані з банківських карток, якими потерпілі розраховувалися у POS-терміналах.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Для реалізації своєї злочинної діяльності зловмисники тимчасово працевлаштовувалися у закладах харчування та роздрібної торгівлі на території Дніпропетровської області. Маючи доступ до POS-терміналів, якими розраховували клієнтів, спільники приховано встановлювали пристрій для зчитування інформації з банківських карток.

Як повідомляють правоохоронці, до складу групи входило троє мешканців Дніпра. Організатором групи виявився 26-річний місцевий мешканець, який залучив до злочинної діяльності двох спільників – 27-ми та 30-ти років, один із яких був правоохоронцем.

blank

З використанням комп’ютерної техніки та спеціалізованих приладів зловмисники записували отриману банківську інформацію на підконтрольні пластикові картки. Після виготовлення дублікату вони знімали гроші з рахунків потерпілих у банкоматах міста Дніпро. Аби їх неможливо було ідентифікувати, учасники групи використовували маски та одяг, що закривав обличчя.

За час своєї діяльності зловмисники встигли ошукати громадян майже на півмільйона гривень.

Правоохоронці провели 11 санкціонованих обшуків. За їх результатами вилучено скімінговий пристрій, комп’ютерну техніку та скомпрометовані картки. Вилучену техніку направлено на експертизу.

Двом учасникам групи вже оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185 (крадіжка) та ч. 2 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення) КК України. Вирішується питання щодо оголошення підозри третьому учаснику злочинної групи.

Спільникам загрожує до восьми років ув’язнення.