Понад 106 мільйонів клієнтів одного з найбільших банків у США Capital One стали жертвами хакерів, які викрали їхню особисту інформацію. Однак масштабний витік даних може бути лише “вершиною айсберга” та зачіпати інші великі компанії такі, як Vodafone та Ford.

Про це йдеться у статті Tech Crunch.

Ізраїльська фірма з кібербезпеки CyberInt заявила, що Vodafone, Ford, Мічиганський державний університет та Міністерство транспорту штату Огайо, можливо, також стали жертвою того ж витоку даних, під час якого понад 106 мільйонів заявок на отримання кредитів та файлів були викрадені із хмарного сервера Capital One, ймовірно, хакером Пейдж Томпсон.

Попередні звіти Forbes також вказують на те, що Capital One не була єдиною компанією, яка постраждала. Видання вказує на “одного з найбільших у світі телекомунікаційних операторів, урядовий орган штату Огайо та великий університет США”, про що йдеться у повідомленні у Slack ймовірного хакера.

Як повідомляє Голос Америки, фінустанова дізналась про витік про це 19 липня, але повідомила – лише за півтора тижні, в день, коли ФБР заарештувало у Сієтлі підозрювану Пейдж Томпсон. Раніше вона розробляла програмне забезпечення у компанії Amazon Web Services.

Більшість потерпілих від хакерської атаки – приватні американські вкладники і компанії, які мали рахунки чи намагались отримати кредит у банку з 2005 до 2019 року. Також серед 100 мільйонів шість становлять канадські вкладники.

Серед вкраденої інформації – дати народження, доходи, номери банківських рахунків і карток, а також номери соціального страхування США, які зловмисники часто використовують для незаконного збагачення.

Однак, у Capital One переконують, що цю інформацію не встигли використати зі злочинною метою. Банк обіцяє посилити заходи із кібербезпеки і витратити на це додатково 100-150 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що найбільш поширеним способом позбавлення від проблем з ПК є перевстановлення Windows. Однак цей процес може істотно затягнутися, якщо інсталяційний диск або USB-накопичувач давно втрачений. На щастя, вже в наступному році: наявність диска перестане бути проблемою.

Також незабаром вийде на ринок Windows 11, і стане вона новою найкращою в світі ОС для електронних пристроїв, стверджують розробники.

Стало відомо, що компанія “Viber”, яка володіє однойменним месенджером, планує відкрити в Україні офіс і набирає штат працівників.

Окрім цього, експерти з кібербезпеки з компанії Positive Technologies виявили уразливість, експлуатація якої дозволяє зловмисникам обійти обмеження на списання великих сум безконтактним способом із карт Visa.

Автор: Олена Кожухар