Корпорація Microsoft наполягає на наявності в комп’ютерах мікросхеми Trusted Platform Module (TPM 2.0) для встановлення Windows 11. Компанія заявляє, що це «не підлягає обговоренню» і є «необхідністю для безпечної та перспективної Windows 11».
У дописі в блозі під назвою «TPM 2.0 – необхідність для безпечної та перспективної Windows 11» Microsoft чітко дає зрозуміти, що не знижуватиме суворі вимоги до апаратного забезпечення Windows 11, щоб заохотити людей оновлюватися з Windows 10.
Читайте також: 7 причин, чому більшість користувачів не оновилися до Windows 11
Багатьом власникам ПК під управлінням Windows 10, можливо, доведеться придбати новий комп’ютер, оскільки їхня наявна машина, швидше за все, не підійде для оновлення до Windows 11. Технологія TPM 2.0 присутня практично на всіх сучасних ПК, що унеможливлює встановлення Windows 11 на процесори, виготовлені до 2018 року. Якщо ви користуєтеся Windows 10, у вас ще є час, щоб вирішити, чи варто оновлюватися – кінець підтримки Windows 10 наближається в жовтні 2025 року.
«TPM 2.0 відіграє вирішальну роль у посиленні захисту ідентичності та даних на пристроях Windows, а також у підтримці цілісності вашої системи», – говорить старший менеджер по продуктам Microsoft Стівен Хоскінг (Steven Hosking). «TPM 2.0 також допомагає зробити Windows 11 перспективною. Одним із способів зробити це є захист конфіденційної інформації в міру того, як у фізичній, хмарній і серверній архітектурі з’являється все більше можливостей штучного інтелекту».
Коли Windows 11 дебютувала в 2021 році, багато людей були вражені суворими вимогами до апаратного забезпечення. Щоб запобігти встановленню Windows 11 на непідтримуване обладнання (що потенційно може призвести до неякісної роботи), компанія представила технологію TPM. TPM – це спеціальна мікросхема або мікропрограма, яка підвищує безпеку ПК за допомогою апаратних засобів.
Серед інших завдань, TPM виконує криптографічні операції «на льоту», підписує програмне забезпечення, безпечно зберігає ключі шифрування, паролі та інші секрети, а також виконує перевірку цілісності системи під час завантаження. У Windows 11 TMP 2.0 інтегрується з такими важливими функціями безпеки, як безпечне завантаження, Credential Guard і Windows Hello для бізнесу. BitLocker, інструмент шифрування дисків у Windows, отримує переваги від TPM 2.0 завдяки безпечному зберіганню ключів шифрування в області, ізольованій від решти системи. Він також запобігає несанкціонованим змінам у завантажувальному середовищі та забезпечує двофакторну автентифікацію на завантажувальному диску як додатковий захист.
Незважаючи на ці вимоги, протягом багатьох років було розроблено кілька обхідних шляхів, які дозволяють обійти перевірку сумісності обладнання та запустити Windows 11 на непідтримуваному обладнанні. Microsoft розраховує на те, що користувачі Windows 10 придбають нові ПК, і випустила кілька повноекранних підказок і попереджень про те, що Windows 10 наближається до кінця свого шляху. Наразі незрозуміло, чи зміниться щось у роботі ПК, які використовують ці обхідні шляхи.