7 причин, чому більшість користувачів не оновилися до Windows 11

Корпорація Microsoft намагалася зробити Windows 11 найкращою, але більшість людей продовжують користуватися Windows 10. Давайте розберемося чому.

Корпорація Microsoft випустила Windows 11 у жовтні 2021 року. З тих пір Windows 11 поширюється повільно, і більшість користувачів воліють не оновлюватися до останньої настільної ОС. Станом на березень 2023 року Windows 11 мала лише приблизно 21% користувачів Windows. Для порівняння, Windows 10 мала 73%.

Вже є припущення, що Microsoft може випустити ще одну нову платформу для настільних комп’ютерів уже у 2024 році. Отже, Windows 11 може стати провалом, порівнянним з Windows 8. Ось деякі з основних причин, чому більшість користувачів не кинулися переходити на Windows 11.

1. Суворі системні вимоги Windows 11

Деякі користувачі не оновилися до Windows 11 просто тому, що їхні ПК не відповідають усім основним системним вимогам. Суворіші системні вимоги Windows 11 створили бар’єр для оновлення для мільйонів несумісних ПК. Ось системні вимоги Windows 11:

  • Процесор : двоядерний 64-розрядний процесор 1 ГГц
  • Оперативна пам’ять : 4 гігабайти
  • Диск : 64 гігабайти
  • GPU : DirectX 12 сумісний графічний адаптер
  • TPM : Trusted Platform Module 2

Деякі з цих системних вимог є досить значним кроком у порівнянні з Windows 10. Наприклад, Windows 10 вимагає лише 1 ГБ оперативної пам’яті, що робить її сумісною зі старішими комп’ютерами, які мають 2 гігабайти системної пам’яті. Крім того, вимога до 64-розрядного процесора робить Windows 11 несумісною з усіма 32-розрядними ПК.

Однак найбільшою проблемою оновлення Windows 11 стала системна вимога TPM 2.0. TPM 2.0 — це функція безпеки, яку потрібно ввімкнути на ПК, щоб користувачі могли оновитися до Windows 11. Багато старіших ПК не підтримують TPM 2.0, і ця функція не ввімкнена за замовчуванням на багатьох нових настільних комп’ютерах і ноутбуках.

Читайте також: Як перевірити, чи можете Ви запускати Windows 11? ІНСТРУКЦІЯ

blank

Такі системні вимоги до оновлення не дозволили багатьом користувачам оновитися до Windows 11. Існують способи обійти системні вимоги Windows 11 TPM 2.0 за допомогою інструмента створення носіїв або налаштувань реєстру. Однак багато користувачів, ймовірно, не вважають, що варто докладати таких зусиль заради оновлення до Windows 11.

2. Проблеми з продуктивністю в іграх

Незважаючи на те, що Windows 11 містить деякі нові ігрові функції, проблеми з ігровою продуктивністю затьмарили платформу. Користувачі скаржилися на форумах, що продуктивність ігор на їхніх комп’ютерах погіршилася після оновлення до Windows 11. Найбільше скарг було на значне падіння частоти кадрів і заїкання під час гри на ПК з Windows 11.

Особливо це сталося після того, як Microsoft випустила оновлення Windows 11 22H2 ближче до кінця 2022 року. Тоді Microsoft визнала, що нове оновлення збірки спричиняє проблеми з іграми, отримавши ще більше звітів про низьку продуктивність ігор у Windows 11, ніж зазвичай.

Основним загальним фактором нижчої продуктивності в іграх є деякі додаткові функції безпеки, увімкнені за замовчуванням у Windows 11. Такі функції безпеки погіршують продуктивність ігор. Ймовірно, багатьма гравцями було відкладено оновлення до Windows 11 через ігрові проблеми, пов’язані з платформою.

3. Microsoft зіпсувала панель завдань Windows 11

Панель завдань є, мабуть, другою за важливістю частиною Windows після меню «Пуск». На жаль, Microsoft створила великий безлад, «перебудувавши» панель завдань у Windows 11. Microsoft зменшила функціональність цієї панелі завдань, видаливши з неї численні функції.

Користувачі Windows 11 опублікували на форумі Microsoft повідомлення про відсутність функцій панелі завдань. Деякі скаржилися, що не можуть змінити розмір панелі завдань, як це можна зробити в Windows 10, перетягуючи її курсором. Інші хочуть, щоб налаштування кнопки панелі завдань Combine з Windows 10 були відновлені в останній настільній ОС Microsoft. Користувачі також не можуть змінити положення панелі завдань у Windows 11.

blank

Корпорація Майкрософт відновила деякі видалені функції панелі завдань в останніх оновленнях збірки Windows 11. Наприклад, у 2022 році Microsoft відновила ярлик контекстного меню диспетчера завдань і перегляд функцій панелі завдань робочого столу. Однак деякі вирізані функції, ймовірно, ніколи не повернуться до Windows 11. Користувачі, які цінують такі функції панелі завдань, безсумнівно, віддають перевагу Windows 10.

blank

4, Windows 11 не має шкали часу (і 19 інших функцій Windows 10)

Хронологічна шкала — це важлива функція, яку Microsoft видалила з Windows 11. Ця функція є частиною перегляду завдань у Windows 10 і дає користувачам доступ до файлів, збережених у програмах Microsoft, із хронологічної шкали часу. Часова шкала, безсумнівно, корисна для користувачів, які часто використовують програми Microsoft 365, фотографії, Paint та інші попередньо встановлені програми, сумісні з цією функцією.

Видалення шкали часу в Windows 11 зменшило перегляд завдань. Користувачі, які цінують цю продуктивну функцію, мають віддати перевагу залишатися на Windows 10, де вони все ще можуть її використовувати. Імовірно, в Edge є якась подібна функція часової шкали, але незрозуміло, де саме вона знаходиться. Хронологічна шкала — це одна з 20 функцій, які застаріли, перелічених на цій сторінці специфікацій Microsoft Windows 11 .

blank

5. Перероблене меню «Пуск» не є універсальним

Корпорація Майкрософт внесла значні зміни в меню «Пуск» у Windows 11. Це перероблене меню, безумовно, відрізняється від меню в Windows 10. Чи змінилося це меню на краще, залишається дискусійним. Деяким користувачам подобається простота нового меню, але іншим більше подобається меню «Пуск» у Windows 10.

З меню «Пуск» Windows 11 зникли ярлики живих плиток. Ці плитки додали анімацію, яку ви не бачите в новому меню, і є більш придатними ярликами для пристроїв із сенсорним екраном. Меню «Пуск» у Windows 11 двошарове, оскільки його список програм не працює разом із закріпленими ярликами. Також немає способу змінити розмір меню в Windows 11 (приблизно так само, як і панель завдань).

blank

Тому оновлене меню «Пуск» у Windows 11 не є універсальним. Користувачі, які віддають перевагу плитковому меню «Пуск», ймовірно, з цієї причини залишаються на Windows 10.

blank

6. Він не пропонує достатньо нових функцій

Найбільше питання полягає в тому, які нові функції пропонує Windows 11, чого немає в її попередниці. Безумовно, Windows 11 виглядає інакше в багатьох аспектах. Він містить перероблені контекстні меню, оновлений вигляд меню «Пуск» і центральний макет піктограм на панелі завдань. Корпорація Microsoft переробила користувацькі інтерфейси Провідника файлів і Налаштувань для своєї нової платформи настільного комп’ютера. Microsoft також змінила вигляд деяких із попередньо встановлених програм платформи.

Ви одразу помітите ці зміни інтерфейсу користувача, коли почнете використовувати Windows 11, але кількість помітних нових функцій у Windows 11 порівняно невелика. Віджети, Snap Layouts і підтримка додатків для Android – це три найбільші нові функції, якими може похвалитися Windows 11. Тим не менш, віджети не є справді новою функцією Windows, оскільки Vista і 7 містять гаджети робочого столу.

blank

Підтримка додатків Android через Amazon Appstore звучить як хороша нова функція. Однак ви все ще можете використовувати програми Android із Google Play у Windows 10. Установити один із найкращих емуляторів Android, як-от BlueStacks або Andy, на ПК з Windows 10 нескладно.

Оновлення збірки Windows 11 представили кілька цікавих нових функцій, як-от вкладки Провідника файлів, додаткове меню на панелі завдань і субтитри до живого відео. Отже, Microsoft розширює нові функції платформи з кожною версією. Проте Windows 11, здається, все ще не пропонує достатньо нових функцій, щоб переконати багатьох користувачів оновити її.

7. Microsoft підтримує Windows 10 до жовтня 2025 року

Набагато більше користувачів, ймовірно, оновилися б до Windows 11, якби Microsoft оголосила про припинення підтримки Windows 10 наприкінці 2023 року. Однак Microsoft продовжить підтримувати Windows 10 до жовтня 2025 року. Отже, користувачі, які задоволені Windows 10, можуть продовжувати використовувати цю платформу протягом ще двох років, перш ніж наблизиться дата завершення підтримки.

Ви оновитесь до Windows 11?

Windows 11 не мала великого успіху через ті недоліки та проблеми, які обговорювалися вище. Ця платформа, безсумнівно, покращилася завдяки оновленням версій, але переважну більшість користувачів ще не захопила остання настільна ОС Microsoft. Буде цікаво побачити, чи зміниться це протягом найближчих місяців. Якщо ні, нова платформа Windows швидше за все стане реальністю.

Джерело: Make use of