“Мобільний лохотрон”: як українців ошукали на мільйон гривень, оформивши на них кредити?

2 хв. читання

Онлайн-кредити загальною сумою понад один мільйон гривень оформлювали кібершахраї на громадян України. Зловмисники діяли з листопада 2019 року до червня 2020 року.

Як встановили правоохоронці, дев’ять безробітних мешканців міста Кривий Ріг Дніпропетровської області віком від 20 до 30 років шахрайським шляхом отримували анкетні дані та номери телефонів жертв, після чого перевипускали їхні SIM-картки і оформлювали на потерпілих онлайн-кредити.

Як працювала схема?

Згідно з інструкціями організаторів угруповання, члени групи телефонували клієнтам одного з мобільних операторів України від імені служби безпеки мобільного оператора, розповіли у Департменті кіберполіції Національної поліції України.

Далі під приводом підтвердження верифікації користувача мобільного номеру отримували інформацію щодо останніх трьох номерів телефонів, з якими абонент спілкувався. Отриману інформацію використовували з метою відновлення та перевипуску відповідної sim-карти. У подальшому оформлювали через Інтернет-мережу мікрокредити у кредитних організаціях та інших фінансових установах, які надають онлайн-кредити.

За іншою злочинною схемою правопорушники від імені співробітника кредитної організації телефонували абоненту мобільного зв’язку та повідомляли, що на його ім’я нібито здійснюється оформлення кредиту. У такий спосіб зловмисники переконували потерпілого назвати надісланий пароль доступу до особистого кабінету у фінансовій установі. Після цього вони подавали від його імені заявку на видачу кредиту та у подальшому отримані кошти переводили в готівку і розподіляли між собою.

10 та 11 червня правоохоронці провели десять обшуків за місцями мешкання та в офісі фігурантів у Кривому Розі. За результатами обшуку вилучені комп’ютерна техніка, мобільні телефони, банківські картки, сім-карти мобільних операторів зв’язку, грошові кошти. Під час реалізації вказаних заходів правоохоронці отримали докази протиправної діяльності членів організованої групи.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно- обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання згідно з санкцією статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

Поділитися
Exit mobile version