У минулому році у всьому світі було зафіксовано майже 300 мільярдів відвідувань піратських сайтів, що на 1,6% більше, ніж в 2016 році, – зазначає консалтингова антипіратська фірма Muso.

Однак, як зазначають аналітики, не зважаючи на загальний ріст нелегального потокового перегляду та завантаження телепрограм і музики, піратство в сфері кіно пішло на спад.

Більше третини зафіксованих у всьому світу відвідувань піратських сайтів – 106,9 мільярдів – були пов’язані з нелегальним переглядом телепрограм. На другом місці – музика (73,9 мільярдів), а на третьому – фільми (53,2 мільярдів). В Muso також реєстрували піратство в видавничій сфері та секторі програмного забезпечення.

Близько 53% від загальної аудиторії піратських ресурсів користувалися нелегальними потоковими платформами. В США частка таких платформ ще вища, коли мова йде про піратство у сфері телебачення (94%) та кіно (77%).

«Отримані нами дані свідчать про те, що популярність піратства б’є всі попередні рекорди, – говорить генеральний директор Muso Енді Чаттерлі. – Уже немає жодних сумнів стосовно того, що потокові служби є найбільш популярним способом доступу до контенту, незалежно від того, мова йде про легальні чи нелегальні канали”.

В реальності показники піратської активності в 2017 році були навіть вищими, ніж в документах від Muso. Фірма отримує дані з Китаю, Тайвані, Південної та Північної Кореї, але ці країни були виключені з дослідження річної динаміки за період з 2016 по 2017 рік.

Як і в попередні роки, Сполучені Штати Америки в 2017 році були країною №1 за рівнем цифрового піратства. За даними Muso, 27,9 мільярдів відвідувань піратських сайтів в минулому році здійснювалися з території США. Далі в списку розмістилися: Росія – 20,6 мільярдів, Індія – 17 мільярдів, Бразилія – 12,7 мільярдів, Туреччина – 11,9 мільярдів, Японія – 10,6 мільярдів, Франція – 10,5 мільярдів, Індонезія – 10,4 мільярдів, Німеччина – 10,2 мільярдів та Велика Британія – 9 мільярдів.

Піратство в сфері телевізійного контенту, якщо вірити дослідженням, виросло у всьому світі в 2017 році на 3,4%. Ближче до кінця року було зафіксовано відродження інтересу до телевізійного піратства в торрентах, однак, його частка як і раніше становить тільки 5% від загальної кількості «телевізійного» піратства, стверджують в Muso.

Піратство музичного контенту виросло на цілих 14,7% порівняно з даними 2016 року і на його ріст не вплинуло навіть закриття в минулому році сайтів з «потоковими ріпами», зокрема, youtube-mp3.org.

У той же час, піратство фільмового контенту в минулому році знизилося на 2,3%, не зважаючи на ріст активності в торрентах, який також спостерігався ближче до кінця 2017 року (за підсумками року – 20% від загальних об’ємів фільмового піратства). В Muso припускають, що такий зсув в сторону пірінгових мереж викликаний блокуванням та закриттям ряду потокових платформ.

Якщо говорити в розрізі різноманітних пристроїв, то піратство, як і раніше, сильно зав’язане з мобільними пристроями. Приблизно 87% зафіксованих відвідувань піратських ресурсів здійснювалися за допомогою мобільних пристроїв і тільки 13% – через стаціонарні комп’ютери.

Джерело: Mediasat